Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Předpověď meteorologů: Do Česka se vrátí tropy, prosluněné dny budou kazit bouřky

Předpověď meteorologů: Do Česka se vrátí tropy, prosluněné dny budou kazit bouřky
Zdroj: Pixabay
počasí
Předešlý týden se v Česku nesl ve znamení tropických teplot, ukazatel teploměru dosahoval i nad 35 stupňů. I nadcházející týden budou teploty stoupat ke třicítce, po většinu období by však mělo i pršet a dorazit by měly i bouřky. Vyplývá to z předpovědi ČHMÚ.

V pondělí bude jasno až polojasno, na východě a jihovýchodě až oblačno a zpočátku ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s, na východě Moravy a ve Slezsku 3 až 7 m/s, bude večer slábnout.

V úterý bude skoro jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku během dne oblačno a na východě místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na východě 17 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

Ve středu bude polojasno, během dne přechodně oblačno a zejména ve východní polovině území místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý, postupně jihozápadní vítr do 4 m/s.

Ve čtvtek bude polojasno, během dne postupně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

V pátek bude oblačno až zataženo s přeháňkami nebo bouřkami, na východě zpočátku místy polojasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na východě až 30 °C. Slabý promělivý vítr do 4 m/s, postupně mírný západní až severozápadní 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy