Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Do Česka přišlo léto, tropické teploty naruší SILNÉ BOUŘKY

Zdroj: extra.cz
počasí
Po dlouhé a studené zimě a velmi chladném jaru přišlo do Česka skutečné léto. Teploty šplhají i nad 30 stupňů a počasí tak přímo vyzývá k prvním dnům stráveným opalováním a koupáním v bazénu. Ačkoliv tyto teploty jen tak neustoupí, naruší je bouřky, které mohou být na určitých místech i silné.

Do Česka konečně dorazilo opravdové léto se vším všudy. K vysokým teplotám ale neodmyslitelně patří i bouřky, které mohou zkazit plány těm, kteří se chtěli přes týden věnovat koupání v bazénu či opalování. Ačkoliv teploty neklesnou, silný déšť jen málokoho nedonutí zůstat doma.

PONDĚLÍ

Bude jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, v Čechách až 31 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

ÚTERÝ

V úterý bude jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na západě a na východě území. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

STŘEDA

Jasno až polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle, na východě místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v Čechách až 32 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

ČTVRTEK

Polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na západě kolem 24 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

PÁTEK

V pátek bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na východě zpočátku i bouřky. Během dne od západu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihovýchodní.

Související články

Další články