Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Česko čeká týden plný deště, o víkendu se vrátí tropické teploty

Zdroj: Pixabay
Nedělní lokální bouřky byly jen náznakem toho, jaké počasí nás čeká příští týden. Pracovní dny by se měly nést ve znamení nižších teplot, přeháněk a občasných bouřek. O víkendu se pak vrátí tropické teploty a je dost možné, že půjde o poslední horký víkend tohoto léta. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Následující týden se ponese v duchu deště a nejnižších teplot za letošní léto. Už o víkendu se však vrátí tropické teploty a je dost možné, že půjde o poslední horký víkend. I ten však budou doprovázet přeháňky a bouřky.

V pondělí bude přes den v Čechách oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky, později odpoledne a večer od západu ustávání srážek a na severozápadě i ubývání oblačnosti. Na Moravě a ve Slezsku jasno až polojasno, odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku 25 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, v Beskydech kolem 20 °C. V noci mírný jižní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí. Přes den mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní a k večeru zeslábne.

V úterý očekáváme oblačno až zataženo, od jihozápadu na většině území občas déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky, zejména na východě. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, západní polovině Čech místy až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C, na Moravě a ve Slezsku až 27 °C. Slabý, během dne mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní.

Ve středu má být zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na východě ojediněle bouřky. Odpoledne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční

teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit se na severní až severovýchodní a odpoledne bude slábnout.

Zpočátku čtvrtka převážně oblačno, na východě ojediněle déšť nebo přeháňky. Během dne od severozápadu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

V pátek bude převážně polojasno. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na východě 16 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, na východě mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Výhledová předpověď na víkend hovoří o tom, že v sobotu a v neděli bude zpočátku polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Postupně oblačno a místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty zpočátku 14 až 10 °C, postupně 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

Související články

Další články