Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Čeká nás VÍKEND pod psa! DÉŠŤ a teploty pod nulou

Zdroj: Profimedia
Počasí na víkend
Chcete o víkendu konečně vyrazit na výlet? Nechte si zajít chuť, v sobotu a neděli jaro zimu ještě nevystřídá. Teploty na některých místech spadnou pod nulu, vyskytne se i déšť a bude zataženo. Vyplývá to z předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem. Letos se pranostika vyplnila do posledního puntíku, první jarní dny jsou totiž stále dost chladné. Za kamny raději zůstaňte i o víkendu, protože na některých místech spadnou teploty opět pod nulu!

Pátek

Oblačno až zataženo, v Čechách zpočátku místy polojasno. Na severu a severovýchodě ojediněle déšť, nad 500 m sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s, na východě čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Sobota

Zataženo až oblačno, zejména v Čechách přechodně místy polojasno. Na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle déšť nebo přeháňky, v Čechách nad 500 m, na Moravě a ve Slezsku nad 900 m sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě Moravy a Slezska 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Neděle

Zataženo až oblačno. Místy, zejména v jihozápadní polovině území občasný déšť, zpočátku nad 500 m, postupně nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Během dne od východu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

Související články

Další články