Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Čeká nás teplejší víkend, v neděli vyjde i sluníčko

Zdroj: Pixabay
počasí
Podzim je v plném proudu a podle toho vypadá i počasí. O víkendu se ale nemusíme bát mrazů, teploty vyšplhají až ke 12 stupňům. Z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) také vyplývá, že zatímco v sobotu bude mhlavo, v neděli může vyjít i sluníčko.

Teplejší vzduch od jihu přivane o víkendu do Česka, takže se můžeme těšit na příjemnější teploty.

Pátek

Většinou zataženo, ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Ráno místy, postupně ojediněle mlhy. Během dne ojediněle, hlavně na horách polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v západní polovině Čech 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na západě Čech kolem 6 °C, v 1000 m na horách 7 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v západní polovině Čech slabý proměnlivý nebo východní vítr do 4 m/s.

Sobota

Zataženo nízkou oblačností, mlhavo a ojediněle mrholení. Místy polojasno, zejména na horách a na východě. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 12 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu a severovýchodě až 25 m/s (až 90 km/h). V západní polovině Čech vítr mírný 2 až 6 m/s. Později večer bude vítr slábnout.

„Nejsilnější nárazy větru očekáváme v oblasti Českomoravské vrchoviny, na jižní Moravě a na severu území,“ upřesnil meteorolog.

Neděle

Zataženo nízkou oblačností, mlhavo a ojediněle mrholení. Na horách místy, jinde ojediněle až polojasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 12 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s, v západní polovině Čech slabý vítr do 4 m/s.

Mohlo by vás zajímat

Další články