Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: BLÍŽÍ SE TROPY, o víkendu rtuť vystřelí ke 20 stupňům!

+ Další 2 fotografie
počasí na víkend
Jaro se už definitivně usadilo v Česku. Jak vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), v pátek se bude obloha ještě mračit, o víkendu ale vysvitne sluníčko a nezmizí až do úterý. Sobota a neděle jsou jako dělané na výlet do přírody, rtuť teploměru totiž vystřelí až k 20 stupňům!

Jaro je tady a odcházet se už nechystá. O víkendu se můžeme těšit na jasnou oblohu a vysoké teploty, které vydrží až do úterý. Potom se mírně ochladí, pod 12 stupňů však teploty neklesnou. Podle předpovědi ČHMÚ bude nejtepleji v Čechách, zvlášť na jihovýchodě. Na Moravě si na 20 stupňů budou muset ještě počkat

Pátek

Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mrholení, ve východní polovině území postupně místy až polojasno. K ránu místy mlhy. Během dne postupně polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Sobota

Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +3 až –1 C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, v Čechách až 20 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní do 4 m/s.

Neděle

Jasno až polojasno, během dne od severozápadu přechodně oblačno až zataženo a místy přeháňky. Večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v údolích až –1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na jihovýchodě až 19 °C. Slabý jihozápadní až západní vítr do 4 m/s se bude měnit na mírný severní 2 až 6 m/s.

Pondělí

Jasno až polojasno, zpočátku zejména v jižní polovině území místy oblačno až zataženo a ojediněle přeháňky, v polohách nad 900 m i sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při malé oblačnosti kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Úterý

Jasno až polojasno, od západu během dne přibývání oblačnosti a později místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude během dne měnit na západní.

Výhled od středy do pátku

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, v závěru období až 15 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články