Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Předpověď: Česko svírá sucho, konečně přijde déšť, podívejte se, kolik naprší u vás

O víkendu bude zataženo s deštěm.
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
Počasí
Prodloužený víkend bude ve znamení oblačné oblohy a přeháněk. Radost z vlhkého počasí budou mít především zemědělci a zahrádkáři, republiku sužuje nebývalé sucho. Od pátku do neděle by mělo totiž na našem území pršet, v pátek podle meteoroložky Dagmar Honsové místy spadne více než 15 mm srážek.

I když teploty zůstanou příjemné po celý pátek i o víkendu, obloha bude spíše oblačná až zatažená. Po několika týdnech sucha nás čekají srážky, na některých místech i vydatné.

Deštivý první máj

Počasí na první máj nebude úplně ideální, zato udělá radost zemědělcům a pěstitelům, kteří čekali dlouhé týdny na déšť jako na smilování. "Během noci na pátek bude přes Česko přecházet frontální systém od západu, který místy přinese i vydatné srážky se srážkovými úhrny přes 15 mm. Od pátečního dne bude do střední Evropy proudit studený a vlhký vzduch od západu, takže se bude tvořit četná oblačnost i srážky," uvedla redakci eXtra Dagmar Honsová

Nejvyšší denní teploty v pátek vyšplhají k 15 až 19 stupňům. Zejména na západě a severu republiky se očekávají přeháňky, odpoledne v Čechách i bouřky.

Oblačný víkend

V sobotu bude polojasno až oblačno. Na většině území se objeví srážky, ojediněle i bouřky a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni. Nejnižší ranní teploty pak klesnou k 9 až 5 stupňům.

Neděle bude v podobném duchu jako sobota. Obloha bude podle ČHMÚ oblačná až zatažená. Na většině území bude občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Večer pak bude ubývat srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy