Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Přednosti kuřáků v dnešním světě: Zkuste kromě klasických cigaret i jejich moderní alternativy

Na kuřáky se ze všech stran snášejí nejrůznější argumenty, proč by měli přestat kouřit. Nekuřáci i zdravotníci si myslí, že ví, čím je od tohoto zlozvyku bezpečně odradit, ale opak je pravdou. Pokud kouřit chcete, stejně vás žádná zdravotní rizika či zvyšující se cena za krabičku neovlivní. Zkusit ale můžete moderní alternativy cigaret, které nezapáchají a jsou společensky přijatelnější.

Nikotinem relaxujete

Nikotin obsažený v cigaretách má stimulační a relaxační účinek. Když tedy kouříte, jste nejen stimulováni, ale taktéž relaxujete. Chtěli byste raději nerelaxovat a nebýt stimulováni? No vidíte.

Vyjídání ledničky

Pokud přestanete kouřit, bude mít nutkavou potřebu zahnat chuť na cigaretu jídlem. Tím pádem budete pořád vyjídat ledničku, ztloustnete a budete odporní. Nakonec budete tak tlustí, že zemřete na infarkt, což je ironie, jelikož infarkt je velkým strašákem odpůrců kouření. Buď tedy budete kouřit a zemřete na infarkt, a nebo přestanete kouřit a zemřete na infarkt. Vyhlídky nic moc, ale když budete kouřit, tak si tu dobu před infarktem alespoň užijete.

Zpříjemněte si čekání

Kouření zpříjemňuje čekání. Čekání na autobus je samozřejmě nuda, ale vy si ji můžete zpříjemnit tím, že si zapálíte cigaretu. To se pak na ten autobus čeká mnohem radostněji a mnohdy ho necháte ujet a počkáte si na další, abyste si těch cigaret vychutnali víc.

Kouření sbližuje

Kouření sbližuje lidi. Pokud v práci zahlásíte, že si jdete ven zakouřit, jistě se k vám několik kolegů připojí a venku při kouření proberete i nepracovní témata. Takhle se dělají přátelé.

Důležitá gesta

Kouřením přidáte důraz na nějakou svou myšlenku. Pokud v hospodě něco vyprávíte a kouříte při tom, máte možnost při dokončení příběhu cigaretu zlověstně típnout o popelník, čímž dáte příběhu aureolu syrovosti.

Prodej cigaret po jednotlivých kusech je v Česku zakázán už od roku 2003.

Sebevědomí

Během kouření vypadáte maximálně tvrďácky a vyzařuje z vás zdravé sebevědomí. Myslíte, že kdybyste postávali na ulici před lokálním gangem a jedli u toho plnotučný jogurt, že byste si sjednali autoritu?

Umělé klouby

Vědci prokázali, že kouření snižuje riziko nutnosti umělého kloubu. Kuřáci mají prostě větší šanci, že nebudou potřebovat náhradní kyčelní kloub. Myslíte, že Jiří Bartoška má umělý kyčelní kloub? No to víte, že nemá.

Absťák

Jestliže přestanete kouřit, je pravděpodobné, že budete mít absťák. Není tedy ideální přestávat úplně, ale přejít na bezdýmové alternativy. Takové glo nabízí skvělý design, několik příchutí a stejný požitek jako u klasického kouření. Rozdíl je v tom, že při kouření přístroje glo tabák nehoří, ale zahřívá se na 240 stupňů. Vzniká tak aerosol, který člověk vdechuje. Zkušenost je velmi podobná kouření, ovšem s potenciálně nižšími zdravotními riziky. Tím, že nedochází ke spalování tabáku, jsou emise toxických látek ve srovnání s tradiční cigaretou nižší. Výrobce zařízení glo udává, že škodlivin je o 90–95 % méně než v běžné cigaretě.

Související články

Další články