Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předloha Normana z Psycha: Nad vrahem z prokleté farmy držela moc krutá matka

Ed Gein: Nad vrahem z prokleté farmy držela moc krutá matka
Zdroj: 1960 Paramount Pictures
sériový vrah

Minulé století je plné bolesti a zla. Do temné historie přispěl svými činy i sériový vrah Ed Gein, který proslul stahováním lidských těl. Jeho život posloužil jako inspirace pro postavu Normana Batese z románu Psycho (1959), který zfilmoval mistr hororu Alfred Hitchcock. Mohli mít krutí rodiče podíl na Edových brutálních činech?

Edward Theodore Gein se narodil v LaCrosse ve Wisconsinu 27. srpna 1906 otci alkoholikovi, který nešel pro ránu daleko, a panovačné matce, jež svého syna naučila, že ženy a sex jsou zlo. Navíc ho neustále ponižovala. Gein vyrůstal spolu se svým starším bratrem na izolované farmě v Plainfieldu.

Rodinu provázelo jedno neštěstí za druhým, jako kdyby byla rodina prokletá. Čtyři roky po smrti otce zemřel za záhadných okolností v roce 1944 Edův bratr. Rok poté odešla na věčnost i jeho matka.

Devětatřicetiletý Gein tak zůstal sám. Vykašlal se na zemědělství a ponořil se do studia anatomie a četby.
Kdyby šlo o normální knihy, nebylo by to nic špatného, ale Ed si se zájmem četl o koncentračních táborech, sodomii a bolesti. Teorii záhy vyměnil za praxi. Po nocích vykrádal hroby. Nalezené mrtvoly pak stahoval z kůže a zkoušel, co všechno se z ní dá vyrobit.

Toužil být i ženou

Deset let mrzačení mrtvol Eda omrzelo a usmyslel si, že by se chtěl stát ženou. Bohužel v té době to nebylo možné, a tak si frustrovaný a osamocený muž vybíjel zlost na živých. Kolik jich přesně zabil, se dodnes neví. Vybíral si ženy z místních barů a přivedl je domů, kde je zavraždil. Ze svých obětí vyráběl domácí potřeby, kuchyňské potřeby a oblečení. Edovi zbývaly poslední dny svobody.

V roce 1957 objevili policisté na farmě bezhlavé vykuchané tělo pohřešované prodavačky Bernice Worden. Její tělo viselo v kuchyni bez hlavy a pohlavních orgánů. Při policejní prohlídce našli uříznuté nosy, sbírku rtů, orgány v ledničce a kolekci oblečení z lidské kůže.

Inspiroval tvůrce Psycha i Mlčení jehňátek

Ed během výslechu řekl, že vykopal hroby žen, které mu připomínaly matku. Gein byl nakonec usvědčen z 11 vražd. Lékaři tvrdili, že Ed trpí schizofrenií a byl tak prohlášen za mentálně nezpůsobilého. Strávil tedy zbytek života v psychiatrické léčebně.

Během jeho pobytu v sanatoriu Edova farma vyhořela, pravděpodobně šlo o žhářství. Rodinné prokletí tak možná bylo ukončeno. Americký vrah naposledy vydechl 26. července roku 1984. Zemřel na rakovinu ve věku 77 let.

Jeho hrozivé činy inspirovaly řadu tvůrců k produkci filmů jako Psycho, Mlčení jehňátek i halloweenský klenot Texaský masakr motorovou pilou.

Zdroje:

medium.com

history.com

Související články

Další články