Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předčasně narozená holčička měla zemřít. Při životě ji udržoval svačinový sáček z Tesca!

A pak že se zázraky nedějí.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie
Sedmatřicetiletá Britka čekala dítě, ale během těhotenství ji potkaly komplikace. Ve 20. týdnu přestal plod růst, a tak lékaři o osm týdnů později přistoupili k předčasnému porodu císařským řezem. Utrpení rodičů ale teprve začínalo.

Pixie Griffiths-Grant se narodila ve 28. týdnu a lékaři jí moc času nedávali. Hned po porodu začala klesat její teplota i váha.

Aby jí okamžitě dodali potřebné teplo, museli použít to první, co jim na sále padlo do ruky. Zabalili ji proto do svačinového sáčku z Tesca a možná to bylo nakonec právě to, co jí zachránilo život!

Pixie byla na tři měsíce uložena do inkubátoru. Za tu dobu si rodiče vytrpěli hotová muka, protože zdravotní stav holčičky vůbec nebyl dobrý. Prodělala infekci močových cest a žaludku, desetkrát musela podstoupit krevní transfúzi.

„Bylo úžasné, že přežila, ale dál to bylo hodně traumatické. První tři týdny doslova žila z hodiny na hodinu,“ popisuje matka Sharon těžké období po narození dcery. Jak ale Pixie nabírala kila a centimetry, její zdraví se začalo lepšit.

Nyní má pět měsíců a konečně je doma se svými rodiči!

Související články

Další články