Podle posledních zpráv webu dailymail.com novorozence postihla žloutenka. U novorozeňat je tato nemoc naprosto běžná, především pak u předčasně narozených. Slavná dvojčátka tak své první dny prožijí v nemocnici na fototerapii, která by měla pomoci léčení. Přesto, že je žloutenka u novorozenců naprosto běžná, kdyby se podcenila nebo vůbec neléčila, mohla by mít fatální následky.

Touto nemocí trpí po narození až polovina dětí a podle lékařů to není důvod k panice. Terapie by měla pomoci od zažloutlé kůže a očí. Nemoc vzniká zvýšenou koncentrací bilirubinu v krvi. Bilirubin vzniká při rozpadu červených krvinek. "Po narození se červené krvinky mnohdy urychleně rozpadají, takže játra nejsou schopná veškerý bilirubin zpracovat. Potom je ho v krvi větší množství a miminko prostě zežloutne,“ říká doktorka Marta Šimůnková

Novorozenecká žloutenka trvá standardně 5–10 dní. Pokud miminko pije méně mléka, může uzdravení trvat i déle. Delší pobyt v nemocnici je tak nevyhnutelný. Lze však předpokládat, že pod drobnohledem specializovaných lékařů se dají miminka do kupy velmi brzy.