Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Předčasně narozená dvojčata zpěvačky Beyoncé zůstávají v nemocnici! Jaká nemoc je sužuje?

+ dalších 5 fotografií
V neděli potvrdil otec zpěvačky Beyoncé na svém Twitteru radostnou zprávu. Podle spekulací a médií se však dvojčata narodila již začátkem minulého týdne a navíc předčasně. Hvězda však i se svými ratolestmi zůstává v nemocnici, kde je lékaři stále pozorují.

Podle posledních zpráv webu dailymail.com novorozence postihla žloutenka. U novorozeňat je tato nemoc naprosto běžná, především pak u předčasně narozených. Slavná dvojčátka tak své první dny prožijí v nemocnici na fototerapii, která by měla pomoci léčení. Přesto, že je žloutenka u novorozenců naprosto běžná, kdyby se podcenila nebo vůbec neléčila, mohla by mít fatální následky.

Touto nemocí trpí po narození až polovina dětí a podle lékařů to není důvod k panice. Terapie by měla pomoci od zažloutlé kůže a očí. Nemoc vzniká zvýšenou koncentrací bilirubinu v krvi. Bilirubin vzniká při rozpadu červených krvinek. "Po narození se červené krvinky mnohdy urychleně rozpadají, takže játra nejsou schopná veškerý bilirubin zpracovat. Potom je ho v krvi větší množství a miminko prostě zežloutne,“ říká doktorka Marta Šimůnková

Novorozenecká žloutenka trvá standardně 5–10 dní. Pokud miminko pije méně mléka, může uzdravení trvat i déle. Delší pobyt v nemocnici je tak nevyhnutelný. Lze však předpokládat, že pod drobnohledem specializovaných lékařů se dají miminka do kupy velmi brzy.

Mohlo by vás zajímat

Další články