Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

PŘEDBĚŽNÉ VÝSLEDKY VOLEB: V krajích zatím vede hnutí ANO. Sečtena je polovina hlasů

ANO by zatím vyhrálo v 9 krajích.
Zdroj: profimedia.cz
Česko dnes volilo do krajů a třetiny Senátu. Letošní volební účast 33,28 % je druhá nejnižší v historii krajských voleb, horší byla jen v roce 2004. A už známe předběžné výsledky. Zatím všechny válcuje hnutí ANO Andreje Babiše.

Andrej Babiš zřejmě může začít ve svém volebním štábu slavit. Hnutí ANO zatím vítězí například v Jihomoravském kraji, kde je hejtmanem Michal Hašek z ČSSD. Vede ale také v Ústeckém kraji. Zatím by vyhrálo celkem v 9 krajích. Hnutí ANO se daří i v prvním kole senátních voleb. Z 27 obvodů do druhého kola senátních voleb postupuje 19 kandidátů hnutí.

Po sečtení čtvrtiny hlasů by ČSSD zvítězila ve dvou regionech. V senátních volbách je ČSSD zatím na druhém místě se 7 postupujícími.

Podle průběžných výsledků by se do krajských zastupitelstev mohli dostat i lidé kandidující za stranu Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a Stranu práv občanů Jana Veleby. Jeden kraj by získali i lidovci a jeden Starostové pro Liberecký kraj.

O místa 675 krajských zastupitelů aktuálně usiluje přes 11 800 kandidátů. V souboji o 27 senátorských křesel zůstalo 233 kandidátů. To znamená, že se jich pere 9 o jedno křeslo. Výsledky voleb navíc napoví stranám, jak si u voličů stojí před sněmovními volbami v příštím roce.

Související články

Další články