Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Předávání státních vyznamenání: Chybět budou Piráti, ministr zahraničí i Kalousek

Předávání státních vyznamenání: Chybět budou Piráti, ministr zahraničí i Kalousek
Zdroj: profimedia
absence
Ani letos nebude sestava politiků ve Vladislavském sále při předávání státních vyznamenání kompletní. Někteří nedostali pozvánku, jiní se budou věnovat jiným aktivitám. Oproti předchozím rokům by ale naopak měli být zastoupeni všichni rektoři.

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima pro server idnes.cz uvedl, že pokud budou pozváni všichni, půjde i on sám. Zatím to vypadá, že skutečně pozváni budou. Pozvánku ovšem neobdržel poslanec TOP 09 Dominik Feri, který na tuto skutečnost upozornil na svém Twitteru.

Z TOP 09 není však jediný, kdo pozvánku nedostal. „Pozvánku nedostal ani předseda klubu Miroslav Kalousek, ostatní jsou pozváni jen na následnou recepci,“ uvedla mluvčí strany Lucie Brandová. Podobné je to i u strany Starostové a nezávislí, podle mluvčího Tomáše Pergla obdrželi pozvánku na recepci pouze dva poslanci.

Pozvánka nepřišla ani Petru Fialovi a Marku Bendovi z ODS, na oficiální oslavy nebyli pozváni ani Piráti. Část z nich byla ovšem pozvána na následnou recepci. Pozván nebyl ani šéfžalobce Pavel Zeman.

Z osobních důvodů se nemůže zúčastnit ani podnikatel Tomáš Hrdlička. „25. října letím vyvětrat chalupu na Seychelách. Je to bohužel daň za vlastnictví nemovitosti v zahraničí. Takže tentokrát se tento významný den musí obejít bez mojí účasti,“ uvedl pro idnes.cz. Pozvání dostal i ministr zahraničí Petříček, ten se ale nemůže dostavit z důvodu pracovní cesty do zahraničí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy