Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Předávání Oscarů 2017 se neobešlo bez trapasu: La La Land omylem vyhlášen nejlepším snímkem roku!

Tak to se trochu nepovedlo!
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
A máme to za sebou! Slavnostní 89. předávání cen Oscarů proběhlo v noci na dnešek v Los Angeles. I letos to byl večer plný překvapení. To největší však připravil herec Warren Beatty, který chybně vyhlásil snímek La La Land za vítězný. Tím se však stalo drama Moonlight.

La La Land ze čtrnácti nominací získal celkem šest sošek. Beatty možná počítal s více umístěními, a tak snímek chybně vyhlásil jako nejlepší film roku. Ops, to se může stát sice každému, ale pokud stojíte na pódiu v LA a vaším jediným úkolem je vyhlásit cenu za nejlepší film roku, tak by se vám to možná stát nemělo.

Herci snímku La La Land se tak radostně seběhli na pódium zbytečně. V obálce totiž stál úplně jiný název filmu, a to poměrně velkým písmem. Hlavní cenu si tak nakonec odneslo černošské drama Moonlight.

Veleúspěšný La La Land ale vůbec neostrouhal. Jeho tvůrci si odnesli šest vítězných sošek včetně té za hudbu, režii nebo hlavní ženskou roli, kterou získala populární Emma Stone.

Dalším velkým překvapením byla cena za hlavní mužskou roli, kterou získal Casey Affleck za snímek Místo u moře. Většina lidí totiž předpokládala, že právě tuto sošku si odnese Ryan Gosling za zmiňovaný La La Land. Ten si ale, zdá se, na svého Oscara bude muset ještě počkat,. Doufejme jen, že nebude čekat tolik nominací jako Leo. Dosavadní rekord jedenácti ocenění tak stále drží filmy Ben Hur, Titanic a Pán prstenů: Návrat krále.

Související články

Další články