Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Dabér Zbyšek Pantůček je i po třech týdnech nezvěstný: Před zmizením přišel o vše

Zbyšek Pantůček zmizel před devíti dny
Zdroj: herminapress
+ Dalších 12 fotografií
PÁTRÁNÍ

Česká policie již tři týdny pátrá po pohřešovaném herci a dabéru Zbyšku Pantůčkovi (55), který zmizel devět dní předtím, než rodina ohlásila policii, že ho postrádá. Na začátku se ještě naposledy ozval, pak jako by se ale za ním zavřela zem a nikdo neví nic o jeho dalším osudu. Jaká poslední slova řekl synovi? Jeho kolega a velký obdivovatel Bohdan Tůma redakci eXtra.cz sdělil, že poslední léta měla být pro Pantůčka velice krušná, bojoval s mnoha démony. Z jeho slov až mrazí a vyvolávají o ztraceného herce ještě vyšší obavy.

Zbyněk Pantůček: Pátrání nepřineslo výsledky

I po třech týdnech stále visí jméno herce a dabéra Zbyška Pantůčka v policejní databázi pohřešovaných osob. Jako by se vypařil, vůbec nikdo o něm nic netuší.

„Jeho životní partnerka Jana Mařasová (mají spolu dva syny, Roberta a Zbyška, Pantůček pak z předchozího manželství má ještě i dceru Veroniku – pozn. red.) je moje spolužačka, vynikající herečka a dabérka. S tou jsem mluvil a nikdo opravdu nic neví. Poslední informace byla, že den před svým zmizením hovořil se svým synem, údajně mu měl sdělit, že odjíždí do Německa do Berlína točit reklamu. Pak už byl nedostupný a nikdo nic o něm od té doby neví,“ sdělil eXtra.cz asi nejznámější český dabér Bohdan Tůma.

Víra v tajný detox

„Je to záhada. Že by tolik týdnů nepoužil platební kartu a že by měl plné kapsy hotovosti, to je přece zvláštní. Jako jediná extrémní věc mě napadá, že by musel snad být celou dobu zavřený v nějaké sektě, izolovaný, kde se o něj starají a živí ho.

Nebo jestli se sám, aniž by to někomu řekl, nepřihlásil na nějakou odvykačku. Že sám se sebou začal něco dělat,“ uvažuje nahlas bezradný známý.

V takovém případě by se ale patrně policistům muže podařilo i tak dohledat a pravděpodobně by nebyl v pátračce.

Psychické problémy

Někteří lidé už po zmizení Pantůčka naznačovali, že pohřešovaný umělec měl trpět velkými potížemi.

„Vím, že měl řadu let psychické problémy. A někdy se i stalo, že takto zmizel, ale nikdy to nebylo na tak dlouhou dobu, proto jsou z toho všichni takoví nesví. Doufáme, že se to brzy nějak vyřeší a že se Zbyšek někde objeví,“ uvedl umělec Aleš Háma podle webu TN.cz. Poslední dobou byl velmi unavený z celé situace, kterou s sebou nesl covid, práce a nemoci, začalo ho to strašně zmáhat. Po covidu se velice těžko vracel do práce, často jsme museli přezkušovat jeho role,“ uvedl pro stejnou stránku Martin Zounar.

Alkohol a antidepresiva ho připravily o vše

To Tůma de facto potvrzuje. „Je to nesmírně citlivé. Slyšel jsem ale od spousty lidí, že byl na alkoholu. A ve spojení s antidepresivy to je nebezpečné. Podle jeho partnerky to trvalo několik let a ten stav se bohužel postupně stupňoval k horšímu,“ uvádí.

Zbyšek je geniální. Je vynikající herec, zpěvák, skladatel, textař, dabér, spisovatel, dramatik. Napsal několik vynikajících komedií. Ale na úkor geniality se v hlavě vylíhne něco složitého a těžko se s tím někdy bojuje,“ konstatuje Tůma dál zkroušeně, jak velký talent dostal zabrat.

„Jeho stav v poslední době měl za následek to, že časem svou nespolehlivostí, která je spojená s tou nemocí, přišel kompletně o všechno, co se profesního výkonu týče, nezbylo mu už vůbec nic. Přišel o divadlo, reklamy, ať už to byly automobilky, velký prodejce zahradní techniky a řada dalších, to byly desítky tisíc měsíčně příjmů. To ztratil, dělají to teď jiní kolegové. Pak už byl bohužel nespolehlivý tak, že se ho báli obsazovat i do dabingu. Kapela, ve které vystupoval, musela také hledat náhradu.

Nedejbůh, jestli se kvůli ztrátě všech příležitostí nerozhodl jít tou nejhorší cestou, místo aby nastoupil léčení. Najednou není a nikdo nevíme, co s tím dělat. A já se moc bojím, že naděje v zázrak se postupem času prudce snižuje,“ dodal Bohdan Tůma pro eXtra.cz nešťastně.

Související články

Další články