Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Před vilou Karla Gotta lidé stále truchlí: Zapálených svíček je tam už přes 33 000

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 16 fotografií
nikdy nezapomeneme
Smutná zpráva o smrti Karla Gotta (†80) zasáhla celou Českou republiku. Před vilu v ulici Nad Bertramkou se už týden sjíždějí lidi ze všech koutů našeho státu, aby uctili Mistrovu památku. Na místě už je zapálených zhruba 33 tisíc svíček.

Minulý týden zasáhla celou Českou republiku smutná zpráva o smrti našeho nejslavnějšího zpěváka. Karel Gott (80) odešel do nebe ve věku 80 let. Nad tak ohromnou ztrátou truchlí nejen celé Česko ale i sousední státy.

Karel Gott žil s manželkou Ivanou a dcerami ve vile v Praze v ulici Nad Bertramkou. A právě tam chodí lidé truchlit. Sjíždějí se tam ze všech koutů České republiky mladí i staří. Všechny věkové kategorie přicházejí vzdát hold zlatému slavíkovi. Cesta před vilou je kompletně posetá svíčkami. Lidé jich tam zapálili už přes 33 000 (je jich zde zhruba 150 na každém metru čtverečním). A nejde jen o svíčky. Lidé tam nosí i květiny, namalované obrázky, dopisy a plyšáky.

„Byl ikonou, která pro mě bude žít věčně. Svíčku jsem zapálila, abych mu naposledy vzdala hold. Byl to náš Mistr. Nejraději mám Zvonky štěstí a Být stále mlád,“ vysvětlila paní Dagmar, která se přišla rozloučit se svým oblíbeným zpěvákem. „Manželka ho milovala. Přišel jsem zapálit svíčku jak pro ni, tak i pro zlatého slavíka,“ vyprávěl pan Vlastimil. „Když jsem byl ve Švýcarsku, neustále tam hrála jejich hudba a mě už to štvalo. Pak zaznělo jméno Karel Gott a všichni tam o něm mluvili. Znal ho celý svět,“ popisoval krásnou vzpomínku na Gotta pan Matěj.

Lidé na Bertramku neustále přicházejí a odcházejí. Není chvíle, aby tam nikdo nebyl. „Moc jsem jeho písničky neposlouchala, ale je to ikona a hlas České republiky. I pro nás, kteří jsme ho neznali osobně, je to stejné, jako kdyby nám umřel táta nebo dědeček. Přišla jsem zapálit svíčku, abych uctila jeho památku a poděkovala mu za to, jak Českou republiku obohatil,“ rozpovídala se paní Marie. Podívejte se do fotogalerie, jak to nyní vypadá před vilou Gotta a kolik lidí se s ním přišlo rozloučit.

Související články

Další články