Ženy byly v sauně dlouhých 90 minut a zažívaly velké utrpení. "Když je našli, snažili se je polévat vodou. Nepomáhalo to, takže se volala záchranka. Bylo to šílené. Na dřevě byly vidět škrábance od nehtů. Hrůza, co se tam asi dělo,“ řekla Blesku žena, která rodinu znala.

„Kvůli vysoké teplotě zřejmě zemřely na srdeční selhání. Člověku je v takovém horku nejprve špatně, pak zkolabuje a zastaví se mu srdce,“ řekl primář Karel Dlask z Fakultní nemocnice Motol v Praze.

Všichni jsou z jejich smrti zdrcení. Ženy zemřely kvůli zanedbání bezpečnosti v sauně. Klika by v ní totiž vůbec neměla být. Jinak by se taková tragédie nestala. „Během hodiny se nám obrátil život naruby. Je to šílené! Zemřely nám kamarádky,“ řekl Blesku syn majitele.

Podle Facebooku žily Petra a Marie velmi spokojený a šťastný život. Užívaly si každého dne a Petra se věnovala umění. Malovala obrazy a zajímala se také o energetické obrazy. Se svojí kamarádkou Ludmilou se dokonce před časem setkala na vernisáži na radnici Prahy 3 s názvem Vesmír a energie v obrazech, kterou pořádá právě kamarádka zesnulé ženy a kde také vystavovala.

A z některých obrazů až mrazí. Jedním z výstavních míst je i sauna v Kralupech nad Vltavou. „Péťo, šťastnou cestu domů,“ napsala po smrti Petry její kamarádka Ludmila na Facebook. Obě totiž věřily na vesmírnou energii. „Nějak jsou tyto dny smutný. Umřela mi nečekaně kamarádka. Petra říkávala, že je vše, jak má být,“ napsala Ludmila na Facebook.