Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Před rokem nás opustila Květa Fialová: Muži pohrdala kvůli odpornému znásilnění

Slovenská rodačka Květa Fialová náš svět opustila před rokem.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Dnes je tomu přesně rok, co do hereckého nebe odešla oblíbená česká herečka Květa Fialová, již proslavily například role zpěvačky Tornádo Lou ze snímku Limonádový Joe, kněžna z Babičky nebo hraběnka z komedie Adéla ještě nevečeřela. Mimořádná filmová hvězda, která byla vždy usměvavá a optimistická, si prošla velkým traumatem, přesto se dokázala nad trable všedního života povznést.

Květu Fialovou jedni milovali, druzí ji považovali za podivínku. Pravdou ale je, že byla velmi silnou ženou, která se dokázala přenést přes bolestnou událost, která ji potkala na konci druhé světové války. Tehdy ji jako mladou dívku znásilnili ruští vojáci s revolverem u hlavy. Ačkoliv se Květa později stala idolem mnoha mužů a byla dvakrát vdaná, neměla ráda sex, politiku ani sport.

Před kamerou debutovala v roce 1949 a od té doby natočila několik desítek filmů, televizních inscenací a seriálů. Česká kinematografie získala v Květě ideální představitelku osudových žen a herečka se stala obdivovaným idolem. Její životní rolí byla postava barové zpěvačky Tornádo Lou ve snímku Limonádový Joe aneb Koňská opera. Podobné úlohy ztvárnila ve filmech Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky či Partie krásného dragouna.

I když poslední roky života strávila v léčebně pro dlouhodobě nemocné, stáří považovala za “osvobozující a úchvatné”. Smrti se nebála a říkala: “Jsem úplně smířená s tím, že smrt patří k životu. Ale s tím, že odejde někdo blízký, jsem se ještě nenaučila žít.” Snažila se na všem hledat to dobré a říkala, že všichni bychom měli hledat v sobě samých i v životě vždy jen to pozitivní. Herečka se dožila požehnaného věku 88 let. Po několikaletém boji podlehla 26. září 2017 Alzheimerově chorobě.

Související články

Další články