Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Před osmi lety zemřela Whitney Houston: Život velké hvězdy vyhasl kvůli drogám

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Měla obrovský talent, jedinečný hlas i nádhernou tvář. Whitney Houston (†48) se stala vzorem pro spoustu afroamerických umělců. Byla jednou z průkopnic, která se dostala do světa hudby a získala si miliony bílých posluchačů po celém světě. Její život, který vyhasl předčasně, byl protkán závislostí na drogách, které se zpěvačce nakonec staly osudnými.

Whitney Elizabeth Houston se narodila 9. srpna 1963 v New Jersey. Její otec byl voják a její matka zpěvačka Cissy Houston. Právě její matka Whitney s sebou často brala na své koncerty a několikrát ji vzala i na pódium, kde si spolu zazpívaly.

První nabídky a kritika

Legendární zpěvačce bylo teprve 14, když dostala svou první nabídku na kontrakt, tu však musela odmítnout, protože si její matka přála, aby dokončila školu. Její první album vyšlo v roce 1985. Společně s ovacemi však přišly i výčitky, že Whitney opustila svou černošskou kulturu, aby se zalíbila bílým posluchačům. S touto kritikou se pak musela vypořádávat do konce života.

Bouřlivé manželství

V roce 1992 si vzala jazzového zpěváka Bobbyho Browna a jen o rok později mu porodila dceru Bobbi Kristinu Brown. V manželství s Bobbym setrvala čtrnáct let, jejich vztah byl však plný konfliktů a především drog. Závislosti na omamných látkách se Whitney nikdy zcela nezbavila, i když se o to několikrát pokoušela. V roce 2002 Whitney po letech popírání otevřeně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, holduje alkoholu a zneužívá léky na předpis. V roce 2010 se nechala slyšet, že se svých závislostí zbavila, spekulovalo se ale, že příliš pravdy na tom není.

Tragický konec

O dva roky později 11. února 2012 byla nalezena bezvládná ve vaně v hotelovém pokoji. Záchranáři se pokoušeli Whitney 20 minut oživovat, jejich pokusy byly bohužel marné a Whitney byla prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti bylo selhání srdce v důsledku předávkování kokainem. Legendární zpěvačka zemřela ve 48 letech. Její dcera Bobbi Kristina zemřela o tři roky později ve věku 22 let. Jako matka i ona byla nalezena mrtvá ve vaně. K její smrti přispěla marihuana a alkohol v kombinaci s léky proti úzkostem.

Whitney zůstává dodnes v srdcích těch, kteří ji milovali. Píseň z filmu Osobní strážce, kde si zahrála po boku Kevina Costnera, se stala megahitem a dodnes patří k nejkrásnějším love songům.

Související články

Další články