Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Před osmi lety opustil svět Petr Muk (†45): Jeho tragickou smrt doposud obestírá tajemství

Přesně před osmi lety se příznivci české hudby dozvěděli hroznou
zprávu. Navždy odešel zpěvák Petr Muk.
+ Další 3 fotografie
Je to už osm let, co se fanoušci české hudby dozvěděli smutnou zprávu o smrti oblíbeného a talentovaného zpěváka Petra Muka. Tomu bylo teprve 45 let, když se 24. května podle dostupných informací udusil zvratky. Přesná příčina události ale není doposud známá. Policie uvedla pouze to, že šlo o nešťastnou náhodu.

Jak Petr Muk odešel na druhý břeh, nikdo zcela neobjasnil. V jeho krvi byl nalezen alkohol a také léky, které bral kvůli vážné psychické nemoci – maniodepresivní psychóze.

Zpěvu se Muk věnoval už od svých patnácti let. Vystudoval průmyslovou stavební školu v Českých Budějovicích a navštěvoval hodiny výuky na kontrabas, protože toužil po kariéře baskytaristy.

Veřejnost si ho jako zpěváka poprvé více všimla až v momentě, kdy založil skupinu Oceán, kterou proslavila například skladba Ráchel. V roce 1997 se vrhl na sólovou dráhu, vystupoval také v muzikálech.

Odmalička byl prý rebel. Holdoval alkoholu a střídal ženy. Vážnější vztahy měl celkem tři. S první manželkou Michaelou měl dvě dcery. Druhou důležitou ženou v jeho životě byla doktorka Míša Klímková, která jej podporovala v těžkých chvílích boje s jeho nemocí. Poslední ženou byla jeho manželka Eva, s níž měl dceru.

Zpěvákův brzký odchod vyvolával otázku, zda jeho úmrtí nesouvisí s maniodepresivní psychózou, která jej čtyři roky před smrtí dohnala k pokusu o sebevraždu. Onemocnění se u něj projevilo údajně už v devatenácti letech. Užíval silné léky a s nemocí bojoval dokonce i elektrošoky.

Depresivní stavy u něj trvaly klidně tři měsíce, každý den mu pak připadal jako ztráta času. Nedokázal zvednout telefon, budil se ve tři ráno vystresovaný a zpocený. V manické fázi měl zase energie na rozdávání a dokázal skládat písně a vyřizovat věci, které předtím nezvládl. O své nemoci se nebál mluvit veřejně, uvnitř ale hodně trpěl. „Nikdo si nedokáže představit, jaké to je,“ podotkl jednou. Letos by mu bylo 53 let.

Mohlo by vás zajímat

Další články