Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Před měsícem splatila hypotéku, nyní nemá nic: Dům paní Dagmar (53) bude zdemolován

Tornádo vzalo paní Dagmar domek.
Zdroj: Se souhlasem Donio
Tornádo na Moravě

Třiapadesátiletá Dagmar byla další ženou, kterou tornádo na jihu Moravy připravilo o střechu nad hlavou. Obec Hrušky byla jednou z nejhůře postižených oblastí tímto přírodním živlem a Dagmařin dům kompletně zdemoloval. Kromě několika osobních věcí jí nezbylo prakticky nic.

Paní Dagmar je jednou z těch, jejichž dům bude zdemolován. Tornádo, které se minulý týden prohnalo částí jižní Moravy, změnilo život mnoha rodinám a některé přišly i o své členy. Dagmar v domě po rodičích žila celých třiapadesát let.

Vzala si hypotéku a 18 let ji splácela. Před měsícem doplatila poslední část a radovala se. Jenže poté, co přišel přírodní živel, celý dům jí zdevastoval. Když tornádo přišlo, chtěla vyběhnout ven do dvora, ale zabránila jí v tom její fenka.

Dagmar i pejsci naštěstí přežili

„Dívali se z očí do očí a nějaká intuice Dagmar napověděla, že se má schovat někam do díry. Oba její psi utekli do sklepa a zachránili se také. Kdyby vyběhla ven a nedala na intuici, zavalila by ji sousedova zděná stěna, která se celá zřítila k zemi a zasypala jí celý dvůr,” píše se u sbírky.

Dagmar doufá, že si ještě někdy vlastní domeček postaví. Pokud jí chcete pomoci i vy, můžete přispět prostřednictvím portálu Donio.cz, kde sbírka vznikla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy