Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Před lety v Krnově ubodal jedenáctiletou sestru: Mohl jít na svobodu, ale znovu zaútočil

Martin B.
Zdroj: Josef Gabzdyl / iDNES.cz / Profimedia
vrah
Psal se rok 2011, když tehdy sedmnáctiletý Martin B. na Krnovsku zavraždil svou jedenáctiletou sestru. Malou Denisku podle rozsudku brutálně ubodal. Odsouzen byl na 9 let a touto dobou už by byl na svobodě. To by ale nemohl napadnout terapeutku. Stále tak zůstává za mřížemi a je obviněn z pokusu o vraždu.

Brutální vražda teprve jedenáctileté holčičky v roce 2011 šokovala celé Česko. Tehdy sedmnáctiletý Martin B. na Krnovsku ubodal svou mladší sestru a soud ho jako mladistvého odsoudil na 9 let. Touto dobou už by tak byl venku, to by ovšem nesměl napadnout terapeutku.

Martin si svůj trest odpykává ve věznici pro mladistvé ve Všehrdech a zdá se, že ani léta strávená ve vězení ho nezměnila. Podle CNN Prima News totiž loni v říjnu zaútočil na terapeutku a u Krajského soudu v Ústí nad Labem minulý týden s ním začalo hlavní líčení.

Dle slov Martina B. při hlavním líčení ho ve věznici rozzuřilo, že za ním nepřijeli rodiče na návštěvu. Agresi si pak vybil na vychovatelce, kterou zaklekl, uhodil jí hlavou o zem a začal ji rdousit. Když už byla žena v bezvědomí, byl Martin vyrušen jinou pracovnicí zařízení.

Pokus o vraždu

Martin vypověděl, že by napadl každého, kdo by s ním zrovna v místnosti byl, a nešlo tedy o útok ze zášti vůči vychovatelce. Nyní je obžalovaný z pokusu o vraždu, a pokud bude odsouzen, může dostat trest až 20 let odnětí svobody nebo dokonce trest výjimečný.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy