Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Před klubem v Brně útočili cizinci na Čechy nožem: Podle poslankyně SPD šlo o uprchlíky! Kde je pravda?

Před brněnským klubem se strhla brutální bitka.
Zdroj: Google StreetView, Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
V noci na sobotu se před brněnským klubem Caribic strhla bitka, která skončila napadením nožem. Na dva muže zaútočili tři cizinci, které policisté po oznámení na tísňovou linku vzápětí dopadli. Lidé včetně poslankyně SPD pak začali na internetu šířit, že šlo o uprchlíky z tábora v Kostelci nad Orlicí. Jaká je pravda?

Dva muži skončili po incidentu před brněnským klubem Caribic s bodnými a řeznými ranami a byli převezeni do nemocnice. Podle policejních informací útočili tři cizinci, které muži zákona vzápětí dopadli na nedalekém Moravském náměstí. Nyní jim hrozí, že poputují za mříže.

„Dva muži ve věku 24 a 30 let jsou obviněni z přečinu výtržnictví a může jim hrozit až dvouleté vězení. Hlavním aktérem je jedenatřicetiletý muž, který nyní čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Za jeho jednání mu může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Naprosto nepochopitelně začalo mezi lidmi šířit paniku brněnské hnutí Slušní lidé. Označilo útočníky za Araby z uprchlického zařízení v Kostelci nad Orlicí. To je však lež. Podle ČTK je sice jeden z obviněných původem ze severní Afriky, ale všichni žijí v Česku už delší dobu a hovoří česky. „Všichni na našem území pobývají legálně,“ ubezpečila Cejnková. Nepravdivou informaci šířila například i poslankyně SPD Lucie Šafránková.

„Žádný z útočníků není klientem uprchlického zařízení, tj. nejsou azylanty. Jen jeden pachatel měl doplňkovou ochranu, od jara je v řízení o jejím odnětí,“ stojí na Twitteru Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Související články

Další články