Dva muži skončili po incidentu před brněnským klubem Caribic s bodnými a řeznými ranami a byli převezeni do nemocnice. Podle policejních informací útočili tři cizinci, které muži zákona vzápětí dopadli na nedalekém Moravském náměstí. Nyní jim hrozí, že poputují za mříže.

„Dva muži ve věku 24 a 30 let jsou obviněni z přečinu výtržnictví a může jim hrozit až dvouleté vězení. Hlavním aktérem je jedenatřicetiletý muž, který nyní čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Za jeho jednání mu může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Naprosto nepochopitelně začalo mezi lidmi šířit paniku brněnské hnutí Slušní lidé. Označilo útočníky za Araby z uprchlického zařízení v Kostelci nad Orlicí. To je však lež. Podle ČTK je sice jeden z obviněných původem ze severní Afriky, ale všichni žijí v Česku už delší dobu a hovoří česky. „Všichni na našem území pobývají legálně,“ ubezpečila Cejnková. Nepravdivou informaci šířila například i poslankyně SPD Lucie Šafránková.

„Žádný z útočníků není klientem uprchlického zařízení, tj. nejsou azylanty. Jen jeden pachatel měl doplňkovou ochranu, od jara je v řízení o jejím odnětí,“ stojí na Twitteru Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.