Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Před devíti lety zemřel Michael Jackson: Jaké jsou nejdivnější teorie o jeho smrti a proč se bál o život?

Jeden z nejslavnějších zpěváků všech dob, král popu Michael Jackson,
zemřel přesně před devíti lety.
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 8 fotografií
Je to přesně devět let, co do hudebního nebe odešel král popu Michael Jackson. Ještě dnes se ale tu a tam objeví nějaká konspirační teorie o tom, že to s jeho smrtí bylo zcela jinak, nebo že je dokonce stále naživu. Sám Jackson dokonce svůj odchod z tohoto světa předpověděl.

Psal se 25. červen 2009 a zdravotní centrála dostala zprávu o tom, že v sídle Michaela Jacksona (59) je muž v bezvědomí. Když tým záchranářů dorazil na místo, popová hvězda již nebyla mezi živými – byla u něj zjištěna srdeční zástava. Jako příčina smrti byla uvedena otrava silným sedativem, které zpěvák užíval kvůli potížím se spánkem. S jeho smrtí se ale mnoho lidí nechce smířit a světlo světa spatřily mnohé absurdní domněnky.

Změna identity

Jednou z nich byla zpráva o tom, že Jackson nezemřel a jeho smrt byla jen zástěrkou pro to, aby mohl začít život někde jinde a pod změněnou identitou. „Miliony v dluzích a uvědomění si, že není schopen podstoupit slíbenou šňůru padesáti comebackových koncertů – rozhodl se předstírat svou smrt, získat novou identitu a zmizel,“ psalo se kdysi na jednom zahraničním serveru.

Smrt jako zástěrka a vražda biologickou zbraní

Jistý hollywoodský blogger měl zase tvrdit, že zpěvákova smrt bylo pouhé divadlo, které již předvedl v roce 1995 krátce před jedním ze svých turné. Asi nejabsurdnější teorií, která se objevila, byla zpráva o tom, že byl Jackson zabit nově testovanou biologickou zbraní.

Bál se o život

Svou smrt zpěvák předpovídal už dříve. „Bojím se, že se mě někdo snaží zabít,“ stálo v jeho soukromém deníku. Důvodem měl být jeho podíl v ATV Music Publishing, o který jej údajně chtěl připravit právník John Branca.

Deník, v němž mělo stát více zpráv týkajících se obav ze smrti, si zpěvák údajně začal psát v roce 1990. Alespoň to tvrdil Michael Jacobshagen, který byl Michaelovým přítelem již od útlého mládí. Jacobshagen se s Jacksonem setkal naposledy pár měsíců před jeho smrtí a několik stránek z deníku viděl na vlastní oči. „Měl je přilepené na dveřích ložnice, na nočním stolku, v koupelně a v obývacím pokoji,“ uvedl.

Mohl zemřít už dříve

Smrti zpěvák o vlásek unikl už v roce 2001, kdy do Světového obchodního centra v New Yorku narazila teroristy unesená letadla. Přesně v tentýž den měl totiž naplánovanou schůzku v budově WTC. Kvůli problémům se spánkem ale nestihl dorazit, a tak si jako zázrakem zachránil život.

Mohlo by vás zajímat

Další články