Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Fotbalista umřel před čtyřmi lety, teď se objevil v Německu a je z něj chemik

Hiannick Kamba je naživu.
Zdroj: Facebook Khela Gorom
záhada
Přes čtyři roky se myslelo, že je bývalý hráč německého fotbalového klubu Schalke mrtvý. V roce 2016 obletěla fotbalový svět smutná zpráva, že Hiannick Kamba nepřežil autonehodu. Teď se však ukázalo, že je třiatřicetiletý Kamba naživu. Rodák z Konga se v Německu živí jako chemický technik u dodavatele energií. Podle deníku Bild se jeho úmrtí zfalšovalo kvůli tučné pojistce, kterou inkasovala jeho exmanželka.

Hiannick Kamba nastupoval za rezervu Schalke jako pravý bek, do prvního mužstva se ale nikdy neprotlačil. Začal pracovat v chemickém závodě a jeho fotbalová kariéra postupně nabírala sestupnou tendenci. Hráč čím dál více procházel řadou klubů v nižších soutěžích v regionu.

Zinscenovaná smrt

Jeho posledním klubem byl VFB Hüls. Právě ten nejvíce v lednu 2016 zasáhla smutná zpráva o jeho smrti. Kamba údajně nepřežil autonehodu v rodném Kongu. Teď však vyšlo najevo, že je neúspěšný fotbalista naživu a těší se pevnému zdraví. Podle německého deníku Bild pracuje jako chemický technik u chemického gigantu Evonik.

Fotbalistova smrt byla s největší pravděpodobností zinscenována proto, aby jeho dnes už exmanželka inkasovala šestimístnou sumu v eurech z jeho životní pojistky. Bývalá žena, se kterou má Kamba desetiletého syna, bude nyní čelit obvinění. Kamba bude u soudu figurovat jen jako svědek.

Mimo jiné by se mělo v rámci přelíčení přijít na to, jak si exmanželka dokázala obstarat úmrtní list manžela, na základě kterého jí byla vyplacena tučná pojistka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy