Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Před 75 lety osvobodili Osvětim: 13 srdcervoucích portrétů přeživších

Zdroj: reuters.org
+ Dalších 9 fotografií
Galerie
Uběhlo právě 75 let ode dne, kdy jednotky Rudé armády dorazily do koncentračního tábora v Osvětimi. Osvobodily sedm tisíc vězňů, kteří v továrně na smrt zůstali i po úprku nacistů. Někteří z přeživších si nechali nafotit dojemné portréty.

27. ledna 1945 dorazily do koncentračního tábora v Osvětimi jednotky Rudé armády a osvobodily kolem sedmi tisíc vězňů, kteří na místě zůstávali i po odchodu příslušníků SS. Historická událost, při níž za druhé světové války v Osvětimi vyhaslo více jak milion lidských životů, se odehrála před 75 lety.

Nedá se ovšem říct, že se z ní lidstvo za ty roky poučilo. Podobné věci se v různých koutech světa bohužel stále dějí a my víceméně jenom mlčky přihlížíme.

Už dřív dala zpravodajská agentura Reuters dohromady kolekci portrétů několika přeživších. Někteří z nich se nechali vyfotit také se snímky svých příbuzných, kteří už neměli to štěstí a tábor nepřežili.

Podívejte se na ně v galerii…

Související články

Další články