Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Před 73 lety zemřel masový vrah Adolf Hitler. Jeho smrt i po letech vyvolává řadu otázek

Adolf Hitler zemřel před 73 lety ve svém berlínském bunkru. Nebo ne?
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Přesně před třiasedmdesáti lety, tedy 30. dubna 1945, spáchal ve svém berlínském bunkru sebevraždu nacistický vůdce Adolf Hitler, zodpovědný za smrt několika milionů lidí. O tom, že ve skutečnosti v úkrytu pod Berlínem nezemřel, se spekuluje neustále a čas od času se objeví různé teorie o tom, co se s ním skutečně stalo.

Podle oficiální verze se Adolf Hitler poslední dubnový den roku 1945 zastřelil v bunkru v Berlíně, kde se ukrýval. Jeho manželka Eva Braun spáchala sebevraždu požitím jedovatého kyanidu. Mrtví manželé pak byli zabaleni do dek a vyneseni na zahradu před bunkr. Jejich těla byla uložena do jednoho z kráterů po vybuchlé bombě a byl na ně nalit benzín. Smuteční hranice pak měla hořet celý den.

O tom, že vůdce ve skutečnosti sebevraždu nespáchal a naplánoval ji jen proto, aby se mu podařilo utéct, už dávno spekulují mnozí konspirační teoretici a jejich tvrzení se objevují čím dál tím častěji.

Jedno z nich hovoří o tom, že Hitler zinscenoval svou smrt, aby od sebe odpoutal pozornost a spolu s pilotem Luftwaffe Petrem Baumgartem odletěl do Jižní Ameriky, kde se měl ukrýt. Důkazů má být hned několik – dva bývalí agenti CIA měli prostudovat několik historických dokumentů a najít v nich informaci o tajném vchodu z Hitlerova bunkru, který měl vést k odletové dráze. Jiným z důkazů má být fakt, že lebka, o které se říkalo, že patřila vůdci, ve skutečnosti patří asi čtyřicetileté ženě a Hitlerovi bylo na konci války 56 let.

Podle jiné teorie se Hitler a jeho tajemník Martin Bormann nalodili na luxusní jachtu a odpluli na utajený ostrov u pobřeží Šlesvicka-Holštýnska. Dle jiného svědectví měl být spatřen ve Španělsku, kde údajně pobýval v klášteře převlečený za mnicha. Američané byli jednou informováni o tom, že spolu se skupinou jaderných vědců nastoupil na ponorku na Mallorce, kde měl přežívat a někteří dokonce tvrdili, že žije na Antarktidě.

Co se skutečně stalo s největším masovým vrahem 20. století je i nadále zahaleno rouškou tajemství. Jisté ale je, že pro konspirační teorie neexistují žádné relevantní důkazy. Stejně tak ale neexistují ani stoprocentní důkzy o jeho smrti v Berlíně.

Související články

Další články