Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Před 29 lety zemřel Freddie Mercury: Na smrtelné posteli ho drželi za ruku tři lidé

Před 29 lety zemřel Freddie Mercury: Na smrtelné posteli ho drželi za ruku tři lidé
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
VÝROČÍ ÚMRTÍ
Kdyby žil, bylo by mu už 74 let. Jenže Freddie Mercury tento svět v roce 1991 opustil a jeho fanouškům na něj zůstaly jen vzpomínky. Dnes si proto celý svět připomíná den, kdy legendární zpěvák kapely Queen odešel do hudebního nebe. Mercury zemřel přesně před 29 lety, neumíral ale sám.

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara v roce 1946 na Zanzibaru. Převážnou část svého dětství strávil v Indii a poté společně se svými rodiči utekl do Anglie.

Freddie Mercury a slavný hit Bohemian Rhapsody

Charismatický Freddie odmalička miloval hudbu. Nejdříve založil kapelu Smile, které se však moc nedařilo. Později ji ale přejmenoval na Queen a s ní se vydal na cestu k hudebnímu vrcholu.

V listopadu roku 1975 Queen vydali desku A Night at the Opera s písní Bohemian Rhapsody, která jim otevřela cestu ke slávě. Kapela si získala srdce milionů fanoušků a jejich hity znal každý.

Freddie Mercury měl AIDS

Jenže Mercury žil hodně nespoutaným a bouřlivým životem. Taky měl zákeřnou nemoc AIDS I tak ale nepolevoval, psal stále nové písně a koncertoval, co to jen šlo. „Byl to plachý, laskavý a něžný člověk. Nebyla to osobnost, kterou byl na jevišti,“ cituje portál express.co.uk bubeníka kapely Rogera Taylora

Široká veřejnost o jeho nemoci dlouho neměla sebemenší tušení, to se však změnilo na konci listopadu roku 1991, kdy tuto zprávu vyslal do světa manažer skupin Jim Beach. O čtyřiadvacet hodin později Mercury zemřel – na zápal plic, který neměl ve spojení s onemocněním AIDS šanci pokořit.

„Žít do sedmdesáti by byla nuda,“ řekl o sobě už dříve Mercury, který se dožil pouhých pětačtyřiceti let. Na smrtelné posteli však nebyl sám a po svém boku měl tři důležité osoby. Společnost mu dělala jeho bývalá přítelkyně Mary Austin, přítel Dave Clark a taky partner Jim Hutton

Majetek Freddieho Mercuryho

Poté, co Mercury odešel na druhý břeh, zvedla Mary Austin telefon a zavolala tuto smutnou zprávu jeho sestře a rodičům.

Mercury většinu svého majetku věnoval právě Mary, zbytek pak zdědili jeho rodiče a sestra. Mimo jiné věnoval také půl miliardy liber svému šéfkuchaři Joemu Fanellimu, osobnímu asistentu Peteru Freestoneovi a partneru Jimovi. Velká část jeho majetku byla ale zničena. „Když Freddie Mercury zemřel, tak spousta jeho věcí byla spálena v souladu s náboženskou vírou jeho rodiny,“ prozradila kurátorka muzea The Postal Museum Joanna Espin.

Související články

Další články