Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Před 119 lety se narodil Hugo Haas: Bez kokainu nedal ránu, utrácel za něj horentní sumy

Před 119 lety se narodil Hugo Haas: Bez kokainu nedal ránu, utrácel za něj horentní sumy
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
prvorepubliková hvězda
Legendární herec Hugo Haas (†67) by dnes slavil 119. narozeniny. Filmy, ve kterých exceloval prvorepublikový velikán, jsou například Ať žije nebožtík, Mravnost nade vše nebo Život je pes a patří ke klenotům české kinematografie.

Huga Haase (†67) za první republiky považoval prostý lid za špičkového herce, mezi smetánkou zase proslul pro opulentní večírky plné alkoholu a drog.

Kdyby se rozdával titul největší hvězdný narkoman, zřejmě by připadl Haasovi. Bez kokainu nedokázal žít a za bílý prášek často utrácel veškeré vydělané peníze. Propady nálad, když nemohl nic sehnat, na něm poznávali úplně všichni.

"Haas se narkomanií nikdy netajil. Každý o tom věděl, a když občas dostával záchvat beznaděje a melancholie, všichni jsme věděli, že nemůže sehnat kokain. Někdy jsem ho třeba tři dny neviděla. A protože utratil všechny peníze za předražený, tajně kupovaný kokain, nezbylo mu každou chvíli na domácnost a já musela sáhnout do vlastní kapsy," vzpomínala na herce Adina Mandlová (†81).

Kde naháněl dealery

Kokain pro Haase i další tehdejší celebrity zajišťoval šatnář ve vyhlášené Hunkově restauraci, která prý v noci fungovala jako jakýsi předchůdce gay barů. Když v šatně nesněžilo, jezdíval Hugo i do hotelu Paříž v dnešní ulici U Obecního domu. "Koks" tam dealoval vrátný, který měl dobrou pověst pro kvalitní materiál i férové jednání. V Paříži mu občas drogy vyzvedávala i herečka Ljuba Hermanová (†83), která později prozradila, že nejčastěji tam jezdila úplně nahá, pouze přes sebe přehodila kožich.

Narkoman Hugo Haas se kokainu nadobro vzdal až kvůli rusko-české manželce Bibi (†92). Požádal ji, aby poslední dávku vysypala do záchodu, a potom už se drog nikdy nedotkl. Měl ostatně odfetováno tolik, že ho řada kolegů nikdy nedohnala. Haas se narodil 19. února v Brně a zemřel 1. prosince 1968 ve Vídni.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy