Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Před 11 lety zemřela hvězda Hříšného tance Patrick Swayze: Manželka ho týrala, když umíral na rakovinu

Před 11 lety zemřela hvězda Hříšného tance Patrick Swayze: Manželka ho týrala, když umíral na rakovinu
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
smutné výročí
Dnes je to přesně jedenáct let ode dne, kdy navždy odešel do nebe vynikající a charismatický herec Patrick Swayze (†57). Swayze byl americký filmový herec a taneční hvězda v Hollywoodu. Měl slávu, bohatství a milovaly ho miliony žen po celém světě. Přesto si prožil velmi trpký a smutný konec. Herec předčasně zemřel na rakovinu slinivky a po jeho smrti se dostaly na veřejnost informace, že ho měla týrat manželka.

Herec se už odmalička věnoval tanci. Jeho matka Patsy vedla v Houstonu taneční školu, tudíž měl dokonalou pohybovou průpravu. Pro Patricka Swayzeho byl tanec, konkrétně balet, vášní a chtěl se mu do budoucna věnovat. Operace zranění z fotbalu mu ale kariéru profesionálního baleťáka znemožnila, a tak se zaměřil na herectví.

Matka s násilnickými sklony

V matčině taneční škole potkal svou budoucí manželku Lisu Niemi. Patrickovi bylo v té době osmnáct a Lise patnáct. Zamilovaný pár si řekl své ANO v roce 1975 a zůstali spolu až do hercovy předčasné smrti. Právě vdova po Patrickovi v dokumentu o něm prohlásila, že se jí manžel svěřil s těžkým obdobím v době dospívání. Jeho matka byla prý velmi krutá a měla násilnické sklony. Svého syna údajně systematicky ničila. "Možná však kvůli tomu byl můj manžel celý život takový bojovník," uvedla Lisa v dokumentu I am Patrick Swayze natočeném na hercovu počest.

Patrickův otec se s matkou údajně chtěl kvůli tomu, že syna bila, rozvést. Pod touto pohrůžkou se podle Lisina vyprávění matka uklidnila a vztah se synem se v dalších letech velmi zlepšil. Patsy Swayzeová přežila svého syna o čtyři roky.

Manželka herce týrala

Dobrou pověst ale neměla ani samotná Lisa. Ta sice působila velmi jemně a na první pohled vypadalo manželství s hercem idylicky, podle Patrickových blízkých přátel byla však realita jiná. Ačkoliv jejich vztah byl plný lásky, občas se v něm objevily mráčky. Lisa prý v průběhu manželství Patricka občas bila a v době, kdy byl nemocný, ho až týrala. Dva měsíce před jeho smrtí prý všem zakazovala Patricka navštívit a sama ho nechávala dlouhé hodiny doma samotného. Kdysi jeden z nejpřitažlivějších mužů planety se tak údajně nejednou ocitl ve vlastních výkalech, jelikož si nedokázal sám ani dojít na toaletu.

Drsný i něžný idol žen

Přes strašlivou diagnózu ale nebyl ani Patrick žádný andílek. Geny jsou geny, a tak i on měl podle manželky občas násilnické sklony, především když se napil. K alkoholu měl herec blízko, a tak i v jejich manželství proběhlo několik dramatických scén, kdy musela Lisa z jejich domu utéct. Swayze byl zkrátka drsný i něžný ve filmech i ve skutečnosti.

Idol tisíců žen a hvězda filmů Hříšný tanec, Bod zlomu či Duch zemřel 14. září 2009 ve svém domě v Los Angeles v náručí své manželky. Pět let po jeho smrti se Lisa podruhé vdala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy