Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Přechytračí podceňovaní Lišáci Anglii? Tohle je 5 důvodů, proč Leicester všem favoritům vypálí rybník!

Přechytračí podceňovaní Lišáci Anglii? Tohle je 5 důvodů, proč Leicester všem favoritům vypálí rybník!
Zdroj: Profimedia.cz
Loni byli touhle dobou jasnými favority v soutěži Nejslabší máte padáka. Letos jsou naopak na čele tabulky. A tak není důvod si nemyslet, že to skutečně dotáhnou až na samotný titul v milionářské Premier League.

A těch důvodů je několik.

Pojďme si přestavit důvody, proč se tenhle sázkařský jackpot, se kterým nikdo nepočítal, skutečně stane nejpřekvapivějším šampionem nejslavnější fotbalové ligy světa!

1. Parta

První a nejzásadnější důvod je přitom prostý. Je jím parta. Leicester působí jako zjevení, protože je neuvěřitelně psychicky silný a soudržný i ve chvílích a fázích zápasů, kdy by je kdejaký chytrák odepisoval. Každý jednotlivý člen týmu dře za svého parťáka, dokonce i největší hvězdy týmu, jako jsou Riyad Mahrez a Jamie Vardy, se i přes narůstající popularitu nechovají jako primadony, ale dřou o každý balon i pro své méně zdatné spoluhráče.

Leicester působí trochu jako naše reprezentace v Naganu. Největší silou tohoto výběru nejsou hvězdy, ale tým jako celek.

2. Riyad Mahrez a Jamie Vardy

Tohle již zmiňované duo uchvacuje i nadále Anglii. Dobrá parta je sice předpokladem potenciálního úspěchu, ale bez samotné kvality ho docílíte dost těžko. Tihle dva však ční nad ostatními kopáči z týmu jako mrakodrapy! S oběma se přitom osud nemazlil. Mahrez i Vardy se protloukali nižšími soutěžemi a svou šanci na slunci si museli tvrdě vydřít. Impozantní je přitom osud Vardyho, který dříve pykal za bitku formou domácího vězení a vyráběl dlahy na zlomené nohy.

Nyní ho chtějí ulovit nejslavnější kluby světa. On přesto ze své liščí nory neutíká, protože ví, že je v ní za krále, který má v klubu takřka nadpřirozený status.

3. Pomsta za křivdy minulosti

Jestli je něco, co tým spojuje, tak je to určitá ukřivděnost. Žádný z hráčů a dokonce ani trenérů se nikdy nedostal na vrchol. A pakliže ano, tak pouze v epizodní roli. Všichni v týmu vědí, že mají první, ale zároveň možná poslední šanci něco skutečně velkého dokázat. Invazi vede kouč Claudio Ranieri, který byl vymeten z Chelsea nebo Juventusu, ale až nyní dokazuje, co skutečně s týmem, který mu bezmezně věří, může dokázat. Impozantní výsledky letošního roku, ale i loňská heroická záchrana budiž toho důkazem.

4. Zmatkující a arogantní konkurence

Ruku na srdce. Takovýto výsledek čekal málokdo. Jak před začátkem sezony, tak zejména v jejím průběhu. Slavnější týmy ale nezkušenému Leicesteru titul doslova nabízí. Chelsea se ostudnou sezonou ze hry o titul vyřadila sama, Arsenal se zase utápí v depresi, Manchester United dokáže jeden týden porazit kohokoliv a za týden zase bouchnout s outsidery. Nejnebezpečněji naopak vypadá Tottenham, který však nikdy nic zásadního nevyhrál a s koncovkami sezon má každoroční problémy. Co z toho vyplývá? Lišáci mají otevřenou zlatou bránu, a pokud se před ní nesvalí, titul je jejich!

5. Euforie a "dobrá nálada"

A poslední důvod bude možná ten nejzásadnější. Okolo Lišáků je teď hodně pozitivní nálada, přát jim je cool, a tak se dá očekávat, že proti nim nyní nepůjde ani svaz, ani rozhodčí. Stali by se totiž nepřítelem fotbalu. Leicester si titul zaslouží a umí to uznat i jindy nesoudní fanoušci soupeře. Letošní ročník Premier League je totiž hodně zvláštní, a proto si zasloužil i bizarního vítěze. Všichni totiž tuší, že tenhle tým má jednu jedinou šanci na titul a ta je letos. Po sezoně je čeká výprodej, ale Liga mistrů by jim utéct neměla.

Mazaní Lišáci nyní drží všechny trumfy pro klíčovou mistrovskou zteč, kterou jim však nejde nepřát. Za letošek by si ten titul zkrátka zasloužili nejvíc!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy