Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pražští studenti si ze zákazů nic nedělají: Na několika kolejích se konaly večírky

Pražští studenti si ze zákazů nic nedělají: Na několika kolejích se konaly večírky
Zdroj: Google StreetView, Pixabay.com
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Někteří pražští studenti berou opatření proti šíření koronaviru na lehkou váhu. Na několika kolejích v metropoli se v uplynulém týdnu odehrály večírky, na mejdanu na Větrníku se přes zákaz shromažďování sešlo na 40 studentů. Mělo jít především o cizince, kteří jsou v Česku na výměnném pobytu.

Pražské studentské koleje se potýkají s nekázní některých svých klientů. Počátkem týdne se na břevnovské koleji Větrník odehrál večírek, na kterém bylo okolo 40 studentů. Na porušování zákazu shromažďování upozornil web TN.cz.

Univerzita Karlova, která kolej spravuje, má zatím svázané ruce. Proti nedovolenému mejdanu zasáhla městská policie, legitimované studenty se tak nevyhnou důtce. Jestliže by se měla podobná situace opakovat, neukázněné studenty má vedení v plánu z koleje vyhodit.

Podle mluvčího univerzity Václava Hájka opatření proti šíření koronaviru porušovali především cizinci z programu Erasmus. "Akce se účastnili ubytovaní, kteří navštěvují různé vysoké školy - nikoli jen studenti UK. V tuto chvíli jsme požádali o ukončení Erasmu u dvou studentů z Granady a jednoho z Malagy, u kterých problém s rušením nočního klidu byl prokázán dříve," uvedl Hájek.

Na večírky na kolejích si stěžovala rovněž Česká zemědělská univerzita, která později vyjádření o mejdanech zmírnila. "Není to tak, že se tu konaly mejdany. Není to tak, že by tu byla uvalená karanténa na koleje. Byl to apel na studenty dopředu, že ta situaci v zemi se dramatizuje a může dojít samozřejmě i k tomu, že ta karanténa bude uvalená i na tuto kolej," řekl TN.cz mluvčí České zemědělské univerzity Petr Sklenička.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy