Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pražský zastupitel Martin Benda: Na běžkách k zavřenému Trutnovsku a vytočení lidé

Zdroj: archiv Martina Bendy
Sociální sítě
Pražský zastupitel Martin Benda (34) ze sdružení nezávislých kandidátů Praha sobě na Instagramu sdílel, jak si užíval s kamarády na běžkách. V popisku ale přiznal, že se nacházel u pramene Labe, tedy na Trutnovsku, které je v současnosti uzavřeno.

Netrvalo dlouho a Benda se dočkal kritiky. Jeden z uživatelů mu k fotografii, u které stálo: „Dneska jsem s kamarády zažil snad nejkrásnější běžky vůbec. Harrachov – Pramen Labe – Vosecká,“ napsal: „Zákaz cestování do okresu Trutnov asi platí jen pro někoho, že?“ Benda se pak hádal, kde leží které lokality. Nakonec své počínání obhájil slovy: „Vím, že jsem v okrese Trutnov nebyl, jelikož jako běžkař používám mapy.cz, kde hranice toho zakázaného okresu jsou zvýrazněné. Jel jsem sice pár metrů po hranici, ale ‚dovnitř‘ jsem nevstoupil.“

Vláda omezila pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov kvůli šíření covidu-19. Lidé, kteří tam bydlí, nemohou až na výjimky okres opouštět, jiní do něj nemohou vstoupit. Zpřísnění omezení vysvětlil ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) tím, že v daných okresech je počet nakažených třikrát až čtyřikrát vyšší než v dalších oblastech. Nemocnice tam mají plné kapacity.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martin Benda (@martin.benda1)

Související články

Další články