Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pražský taxikář se konečně dočkal: Po 56 dnech ho propustí z nemocnice

Pražský taxikář se konečně dočkal: Po 56 dnech ho propustí z nemocnice
Zdroj: archiv VFN
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Upínaly se na něho zraky z celého Česka. Pražský taxikář, o jehož život bojovali ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN), dostal jako první v tuzemsku experimentální lék remdesivir. Desetidenní kúra zabrala a stav 53letého muže se začal zlepšovat. Teď může jít konečně domů. V úterý odpoledne ho po 56 dnech hospitalizace propustí.

Taxikář s koronavirem ležel v nemocnici od 10. března. Jeho stav byl kritický a zdá se, že smrti unikl o vlásek. Především mu pomohl experimentální lék remdesivir, který dostal jako první Čech.

Minulý pátek měl testy na Covid-19 konečně negativní, takže ho VFN v úterý po poledni propustí do domácí péče. Informovala o tom mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Muž svěřil, že mu dokonce bylo tak špatně, že prosil lékaře, aby ho odpojili od přístrojů. Srovnání koronaviru s chřipkou pokládá za nesmysl. „Nic z toho není vůbec pravda. Chřipka, paralen, coldrex, teplý čaj a je vám dobře za tři čtyři dny. Ale tohle? Tohle vás zlomí. Tenhle virus vás zničí. Takže to žádná chřipka není, tenhle virus. Je to něco hrozného,“ řekl webu Novinky.cz.

Ze všeho nejvíc se těší na ženu a dceru, které po 56 dnech na nemocničním lůžku konečně obejme. K práci taxikáře se už vracet nehodlá. Chce si najít bezpečnější a klidnější práci a více si užívat života s rodinou.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy