Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pražský strážník dofackoval: Za napadení dívky (19) u rybníka musel odevzdat svůj odznak

+ Další 3 fotografie
Za zfackování 19leté dívky u rybníka v pražských Řepích dostal strážník od městské policie výpověď. Udeřit pěstí do obličeje měl i jejího kamaráda, to ale na záznamu vidět není. Dívka se venku pohybovala ve skupině čtyř lidí, všichni tak porušili vládní nařízení kvůli koronaviru.

V neděli zfackoval dívku, v pondělí byl z pražské městské policie propuštěn. „Bylo rozhodnuto o ukončení pracovního poměru s dotyčným strážníkem. Současně bude celá věc postoupena orgánům činným v trestním řízení,“ řekla mluvčí strážníků Irena Seifertová portálu Novinky.cz.

Napadená Tereza se u rybníka v Řepích pohybovala ve skupině čtyř osob, podle vládního nařízení se ale mohou shlukovat nanejvýš dva lidé, pokud spolu nesdílejí domácnost nebo nejsou příbuzní. Strážník 19leté dívce vrazil facku tak silnou, že spadla na zem. Předcházet tomu měl úder do obličeje jejího kamaráda, kterého se slovně zastala. Videozáznam ale začíná až jejím pádem.

„Strážníkovu fyzickému napadení nepředcházela z naší strany absolutně žádná agrese, slovní urážení nebo snad zasahování do jeho osobního prostoru,“ tvrdí Tereza, která uznává, že strážníci měli právo jim dát pokutu, protože porušili vyhlášku.

Incident ještě prošetří inspekce, rozhodovat bude také i o míře zodpovědnosti dalších čtyř strážníků, kteří byli napadení přítomni. Nadřízený je zatím převelel k jiným úkolům.

„Velmi bychom si přáli, aby se všichni vždy chovali tak, jak se sluší a patří. Bohužel to nejsme schopni vždy ovlivnit a v tuto chvíli to vnímáme jako selhání jednotlivce. Jakmile budeme mít k dispozici výsledky šetření inspekce, zveřejníme je. K celé situaci se stavíme čelem, bez vytáček a rádi bychom se za selhání našeho zaměstnance omluvili,“ dodala Seifertová.

Související články

Další články