Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pražský strážník dal facku dívce (19) a dostal výpověď: Dříve dostal medaili za záchranu života

+ Dalších 8 fotografií
Na sociálních sítích se v průběhu víkendu rozšířilo video mladé ženy Terezy Smažínkové. Je na něm zachycená potyčka během kontroly městských strážníků, během níž policista ženu udeří fackou a žena spadne na zem. Úder stál strážníka místo u městské policie, tento strážník byl přitom necelé tři roky před incidentem vyznamenán medailí za záchranu života. On sám navíc tvrdí, že ženu udeřil do ramene, aby ji od sebe odstrčil. Prý ho navíc se sexuálním podtextem urážela.

Psal se rok 2017, když městská policie hlavního města Prahy na svých facebookových stránkách informovala o tom, že strážník Jiří Laštovka byl společně s kolegou vyznamenán medailí za záchranu života. Podle informací Aktuálně.cz je to ten samý strážník, který dostal výpověď kvůli facce, kterou podle videa kolujícího na sociálních sítích uštědřil mladé ženě, která byla s kamarády u rybníka.

Napadená Tereza se u rybníka v Řepích pohybovala ve skupině čtyř osob, podle vládního nařízení se ale mohou shlukovat nanejvýš dva lidé, pokud spolu nesdílejí domácnost nebo nejsou příbuzní. Strážník dal ženě facku, které měl předcházet úder do obličeje jejího kamaráda, kterého se slovně zastala. Videozáznam ale začíná až jejím pádem.

Strážník byl v pondělí z pražské městské policie propuštěn. „Bylo rozhodnuto o ukončení pracovního poměru s dotyčným strážníkem. Současně bude celá věc postoupena orgánům činným v trestním řízení,“ řekla mluvčí strážníků Irena Seifertová

Záchrana života

Jiří Laštovka roku 2017 během služby zachránil život ženě a byl oceněn medailí. „Událost se odehrála v chladném zimním měsíci. V Centrálním parku na Stodůlkách byla nalezena třicetiletá žena oděná na lehko. Ležela na zemi bez známek života. Strážníci ji zprůchodnili dýchací cesty a zahájili resuscitaci. Životní funkce se jim podařilo za nedlouho obnovit, uložili ji do stabilizované polohy a svými svršky ji zajistili proti chladu. Zdravotníkům záchranné služby, kteří se se sanitkou z důvodu členitého terénu nemohli dostat až k místu události, pomohli ženu přenést na nosítkách,“ píše se na facebookových stránkách pražské městské policie.

Obrana

Dnes již bývalý strážník Laštovka tvrdí, že žena se k němu přibližovala a provokovala ho a urážela se sexuálním podtextem. „Nebyla to facka, byl to úder do ramene, abych ji od sebe odstrčil. Pořád ke mně lezla. Nevím, co tím sledovala. Už jsem na ni neměl nervy. A to jsem se měl na to vys*at? Na svou práci? Měl jsem tam být s rukama v kapsách, ať si po mně skáčou?“ řekl Laštovka pro Aktuálně.cz. „Člověk se o sebe bojí, snaží se chránit. Pak vás někdo vyprovokuje poměrně dost lehce. Žiju s tchyní, která je v pokročilém věku. Mám nevlastní dceru, která je v jiném stavu. Nedovolím nějaké dívce, která si myslí, že spasí svět, aby mě ohrožovala,“ doplnil.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy