Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pražský soud poslal bývalého imáma do vězení: Samer Shehadeh vyfasoval 10 let

Zdroj: profimedia
Rozsudek
Pražský městský soud uložil v pátek Sameru Shehadehovi trest odnětí svobody na deset let. Do vězení jde za účast na teroristické skupině a podporu terorismu. Jeho bratr Omar stráví ve vězení 11 let a Omarova manželka pak 6 let.

Dnes krátce po poledni začalo soudní jednání ohledně případu bývalého pražského imáma Samera Shehadeha Jen pár minut od začátku už byl znám výsledek. Městský soud v Praze rozhodl, že Shehadeh by si měl za účast na teroristické skupině a financování terorismu odpykat deset let za mřížemi.

Soud také rozhodl o vině bratra Omara a jeho družky Fátimě Hudkové. Bratr bývalého pražského imáma Omar si pobude ve vězení 11 let. Jeho manželce Hudkové byl vyměřen trest odnětí svobody na 6 let. Oba jsou však v zahraničí.

Během soudního líčení Shehadeh trval na svém a tvrdil, že se zločinu nedopustil. Státní zástupce ale uvedl, že bývalý imám posílal do Sýrie peníze ve prospěch radikálních islamistů. Také údajně měl v roce 2016 pomoci bratrovi Omarovi a jeho družce Hudkové dostat se přes hranice do Sýrie a přidat se k teroristické skupině.

Soudní jednání muselo probíhat za velmi přísných bezpečnostních opatření. Rozsudek je pravomocný.

Související články

Další články