Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Pražský skanzen Řepora zachvátil rozsáhlý požár. Krátce před jednáním o pomníku vlasovcům

Zdroj: týdeník policie
Boj s ohněm
Několik jednotek pražských hasičů vyjíždělo v noci na úterý k rozsáhlému požáru v historickém městečku v městské části Řeporyje. Oheň zasáhl několik dřevěných budov a zcela je zničil.

Požár vypukl zhruba dvě hodiny po půlnoci. Na místo vyrazilo několik hasičských vozů. „Několik jednotek hasičů aktuálně likviduje požár několika dřevěných budov v bývalém skanzenu Řepora na okraji pražských Řeporyjí. Před příjezdem hasičů zabránili rozšíření požáru na další budovy policisté z MOP Stodůlky, kteří se kbelíkem běhali ke studni a vodou polévali střechy, na které dopadaly odlétající žhavé předměty z požářiště, vlivem čehož začínaly střechy těchto objektů hořet,“ informoval během zásahu hasičů Týdeník Policie.

„V Řeporyjích v noci hořel dřevěný skanzen. U požáru zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Plameny zachvátily tři dřevěné stavby v plném rozsahu. Požár se podařilo dostat pod kontrolu za třicet minut, dohašování trvalo až do 3:48 hodin. Příčina požáru se vyšetřuje,“ uvedli hasiči na sociální síti Twitter.

Nešlo o první případ

Požár se v historickém městečku mezi dřevěnými budovami rychle šířil. Několik budov se nepodařilo zachránit. Příčina požáru není zatím známa. Škoda jde do milionů korun.

Není to poprvé, kdy architekturu 14. století pohltily plameny. Stalo se to již v červnu 2003, kdy po žhářském útoku shořely čtyři budovy se škodou 5 milionů korun. Druhý požár pak přišel v polovině prosince 2004, kdy došlo k jeho rozšíření z budovy ostrahy areálu.

Zajímavostí je, že v úterý ve večerních hodinách má řeporyjské zastupitelstvo projednávat výstavbu pomníku vlasovcům. Proti záměru se ohradilo ruské velvyslanectví v Praze a ruská diplomacie.

Související články

Další články