Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pražský primátor Zdeněk Hřib se pochlubil prestižním oceněním, které ale neexistuje

Zdeněk Hřib
Zdroj: Se souhlasem Magistrátu hl. m. Prahy
trapas

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (40) se na svém Twitteru pochlubil velikou poctou, která se mu dostala prostřednictvím zahraničního webu Mayors of Europe. Podle něj byl zařazen mezi TOP 5 primátorů v EU za rok 2021. Místo slov chvály a obdivu se mu jeho followeři vysmáli. 

Velká pocta

Pražský primátor Zdeněk Hřib uveřejnil včera na svém Twitteru, že získal ocenění za chytrá řešení pro město, rozvoj infrastruktury nebo boj proti klimatickým změnám. "Byl jsem vybrán mezi TOP 5 primátorů EU. Takové ocenění člověka potěší, ne že ne. Vnímám to hlavně jako motivaci do další práce a potvrzení, že jdeme správnou cestou," vzkázal skrze sociální síť svým sledujícím.

Není všechno zlato, co se třpytí, a všechna pravda nepochází z toho, co se napíše na internetu. Divíme se, že vysokoškolsky vzdělaný člověk a politik, za kterým stojí zhruba desetičlenný tým poradců, nevěnoval čas tomu, aby si nejprve ověřil, odkud vítr vane, a až posléze se začal veřejně honosit oceněním za své zásluhy.


Strmý pád

Hodně lidí bylo oceněním za zásluhy, které bylo Hřibovi uděleno, zaskočeno a začali se pídit po tom, kdo za tím vším stojí. "V první řadě gratulace, ve druhé bych se rád zeptal, proč je Praha na tom webu z českých měst uvedena jako jediná, kdo za tím webem stojí a jakou formu partnerství Praha s webem má, případně kolik to partnerství stojí," ​domáhal se pravdy jeden z komentujících. Od primátora se mu ale bohužel dostalo odpovědi pouze v podobě odkazu na webové stránky Mayors of Europe.

Netrvalo to dlouho a záhada byla vyřešena. Za oním prestižním vyhlášením top pětky primátorů stojí jistý chorvatský píárista, na čemž by možná nebylo nic tak špatného, až na to, že lidé, kteří by měli za celým webem, rozhovory a udílením ocenění údajně stát, jsou fiktivní. Stačilo jen trošku zručnosti při hledání na internetu a primátorovi aktivní followeři zjistili, že fotografie členů týmu jsou z fotobanky Shutterstock.

Primátor hlavního města Prahy má teď na internetu z ostudy kabát. Snad si při příštím vyhlašování top evropských politiků lépe ověří, zdali se jedná o důvěryhodný zdroj, nebo o fake news, kterými se internet jenom hemží.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy