Druhý český koncert Lady Gaga (28) je už za dveřmi. V neděli 5. října otevře své brány pražská O2 Arena, aby pohostila její The ARTPOP Ball. Ještě než se tak stane, pojďme si společně zrekapitulovat pár zajímavých, neuvěřitelných i smutných faktů z jejího života. Některé z nich jste možná ani nevěděli.

1. Lady Gaga se nás sice šílenými podpatkovými kreacemi snaží přesvědčit o opaku, ale ve skutečnosti měří pouhý metr padesát pět.

2. Než se z ní stala velká popová diva, svíjela se v kožené bundě a za zvuku rock'n'rollových vypalovaček ve striptýzovém klubu.

3. Ve škole byla ostatními spolužáky šikanována. Kvůli svému předkusu si vysloužila přezdívku Králičí zuby.

4. Na klavír hraje už od čtyř let. Nepotřebovala k tomu žádné hudební lekce a noty se naučila jenom podle sluchu.

5. Ještě před dobou slávy byla závislá na kokainu. Droga pro ni byla únikem před depresivními stavy a silnými pocity osamělosti.

6. Podle svého blízkého okolí Gaga rozhodně nebyla jasným kandidátem na post světové superstar. Učitelka z dramatického kroužku jí do hlavy vtloukala, že kvůli svému etnickému vzhledu hvězdou nikdy nebude, bývalý přítel jí řekl, že nemá na to být úspěšná a on sám si přeje, aby nebyla. „Jednoho dne si nebudeš moct objednat ani kafe bez toho, abys mě neslyšel nebo neviděl,“ opáčila mu tehdy zpěvačka.

7. Proč chodí pořád polonahá? Důvodem prý není její exhibicionismus, ale poloslepá babička! Ta ji dokáže lépe vidět, právě když má v televizi odhalenou světlou pokožku.

8. Skutečnou pokrývkou její hlavy jsou krátce střižené tmavé vlasy. Dříve si je barvila do platinového odstínu, ale poté, co jí začaly kvůli časté manipulaci s barvami vypadávat, se naplno uchýlila k parukám.

9. V Londýně byla podle ní pojmenována zmrzlina. Baby Gaga byla vyrobena z vanilky, citronu a… mateřského mléka.

10. Ani jedna plastická operace? Přesně to Gaga bude neustále tvrdit. S přihlédnutím k makeupovým trikům, které nám v minulosti už předvedla, jí to snad můžeme i věřit.