Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pražský imám promluvil: Financoval jsem islámské džihádisty a jsem na to hrdý

Zdroj: youtube.com, archiv
+ Další 3 fotografie
islám a Česko
Muslimský duchovní vůdce Samera Shehadeh před soudem přiznal, že financoval islámské džihádisty. Muži, který kázal v Praze, hrozí za podporu terorismu až 15 let za mřížemi. Imám před soudem uvedl, že je hrdý na to, že islámské bojovníky podporoval.

Bývalý pražský imám stanul před Městským soudem v Praze. Je obžalován z toho, že financoval a podporoval islámské teroristy. Samer Shehadeh byl v roce 2018 zadržen v Jordánsku.

"Pomohl jsem vycestovat dvěma mužům, jedním z nich je můj bratr. Jeho manželce jsem také pomohl, když se rozhodla za ním vydat. Financoval jsem tyto dva muže, tedy výbavu bojovníka, do čehož spadá i zbraň. Nepopírám to a jsem na to patřičně hrdý," uvedl podle webu novinky.cz Shehadeh.

Před soudem je i Fátima Hudková

Před soudem stojí také imámův bratr Omar a jeho manželka Fátima (dříve Kristýna) Hudková. I těm za podporu terorismu hrozí 15 let za mřížemi.

Shehadeh také uvedl, že ideologii Islámského státu zavrhuje. Podporu bojovníků v Sýrii ale považuje za legitimní.

Bratři Shehadehovi se narodili v Praze, ale mají palestinské kořeny. Kristýna Hudková pak přes Turecko odjela do Sýrie, kde se za Omara provdala a dala se na cestu džihádu.

Související články

Další články