Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pražské památky TRAMVAJÍ: Tohle je 5 linek, na kterých toho uvidíte nejvíc

Zdroj: Profimedia.cz, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Památky tramvají
Chcete vidět nejslavnější pražské památky, ale za turistické autobusy peníze vyhazovat nechcete? Tak si kupte za pár korun jízdenku, sedněte do tramvaje a už si jen užívejte krásy našeho hlavního města. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tramvajové linky!

Příští zastávka: to nejhezčí z Prahy! Těmito tramvajovými linkami se dostanete na všechna místa, která vás v metropoli zajímají. Podívejte!

Linka 9

Ze zastávky Újezd se několika kroky dostanete k úpatí slavného vrchu Petřín, po kterém se můžete projít, anebo se nechat vyvézt lanovou dráhou. A když se dáte na opačnou stranu, dojdete ke krásnému Střeleckému ostrovu.

Jak je zjevné z názvu, zastávka Národní divadlo leží přímo před nejslavnějším českým hereckým svatostánkem. Naprosti divadlu je známá kavárna Slavia, kam chodíval třeba Václav Havel, a na dosah máte i ostrovy Střelecký a Slovanský s palácem Žofín a půjčovnou lodiček, na nichž se můžete plavit po Vltavě.

"Devítka" vás zaveze i na Václavské náměstí, na nějž kromě sochy svatého Václava shlíží i majestátná budova Národního muzea. Náměstí můžete využít i jako startovací místo k procházce po Starém Městě, jehož hranice je na jeho spodním konci.

Linka 15

První významnou zastávkou "patnáctky" je Náměstí Republiky, kde najdete Obecní dům, Divadlo Hybernia nebo Kotvu, jeden z nejproslulejších obchodních domů u nás. O kousek dál, na zastávce Dlouhá třída, zase vystoupíte přímo do víru ulice s největším počtem nočních klubů a barů v Praze.

Nad zastávkou Čechův most najdete Letenské sady, krásný park, jemuž se lidově přezdívá Stalin. Za totalitního Československa tam totiž stával pomník Josifa Stalina, dávno ho ale vystřídal metronom.

Z Malostranské pak máte na dosah Pražský hrad, Strakovu akademii, kde sídlí česká vláda, a přes řeku Rudolfinum.

Linka 17

Velká část trasy "sedmnáctky" vede po pravém nábřeží Vltavy, kde je toho spousta k vidění. Na zastávce Právnické fakulty se můžete pokochat univerzitní budovou a pak se Pařížskou ulicí s luxusními butiky vydat na Staroměstské náměstí. To je na dosah i ze Staroměstské, tam ale uvidíte i Rudolfinum a pěšky se za minutu dostanete na Mariánské náměstí, kde stojí budova magistrátu.

Přes Národní divadlo pokračuje linka na Jiráskovo náměstí, kde je obdivovaný i nenáviděný Tančící dům. Ze zastávky Palackého náměstí je to pár kroků na tolik populární náplavku s bary a restauracemi na lodích. Na její druhý konec se dostanete i ze zastávky Výtoň, odkud to je zhruba deset minut pěšky na Vyšehrad.

Linka 20

Na Malostranském náměstí, kde "dvacítka" zastavuje, můžete obdivovat barokní Kostel svatého Mikuláše. Kousek za ním, cestou na Pražský hrad, jsou budovy Poslanecké sněmovny. Pokud se vydáte opačným směrem, dostanete se ke Karlovu mostu.

Z Malostranské se rovněž dostanete na Pražský hrad, uvidíte i Strakovu akademii, kde sídlí česká vláda, a přes řeku Rudolfinum. Odpočinout si můžete v Chotkových sadech, které se rozprostírají u stejnojmenné zastávky.

Linka 22

"Dvaadvacítka" je jakousi polookružní linkou kolem Pražského hradu. Ze zastávky Královský letohrádek dojdete do nádherných Královských zahrad, zastávka Pražský hrad už mluví sama za sebe, do areálu se dostanete přes Pražsný most.

A ze zastávky Pohořelec máte na dosah jak Petřín, tak opět Pražský hrad. Cestou na něj ale uvidíte ještě Černínský palác, Loretu, a když trochu odbočíte, tak i nesmírně autentickou středověkou uličku Nový Svět.

Související články

Další články