Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pražské nemocnice odmítají pacienty! Situace kvůli koronaviru začíná být kritická

Pražské nemocnice odmítají pacienty! Situace kvůli koronaviru začíná být kritická
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Koronavirus se v České republice rychle šíří a počet lidí, kteří potřebují lékařskou péči, rychle stoupá. Některé nemocnice se ale potýkají s nedostatkem lůžek. Pražské kliniky dokonce přistoupily k odmítání pacientů ze sousedních okresů.

Aktuálně je 264 hospitalizovaných pacientů s koronavirem. Šedesát z nich je v kritickém stavu. Z toho důvodu ubývají specializovaná infekční lůžka. “Fakultní nemocnice Brno hlásí ve srovnání se srpnem zhruba čtyřnásobný počet covidových pacientů,“ uvedl pro web TN.cz mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára.

Za poslední měsíc se v Karlovarské krajské nemocnici počet nakažených koronavirem dokonce zdvojnásobil. “V současné době už jsme vyčlenili například lůžka na ORL,“ řekl mluvčí Vladislav Podracký, který očekává další nárůst pacientů s covidem -19. "Máme v pohotovosti 13 lůžek, osm z nich je obsazených,“ upozornil dále mluvčí Krajské zdravotní nemocnice Ústeckého kraje Ivo Chrástecký.

Deník N uvedl, že některé pražské nemocnice musejí odmítnout nakažené osoby ve vážném stavu z okolních okresů, kde pro ně nemají dostatek lůžek. Kliniky v Praze jsou totiž přeplněné a pro další pacienty nezbývá místo. “Bohužel nám Ústřední vojenská nemocnice i Nemocnice Na Bulovce odmítly infekční pacienty převzít s tím, že mají plno,“ objasnil jeden z lékařů. Na to reagovala tisková mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová. "Nemocnice Na Bulovce je spádovou nemocnicí, to znamená, že přijímáme pacienty z Prahy. Nejsme specializovanou nemocnicí pro pacienty s covidem z celé České republiky," sdělila.

V České republice je momentálně přes 11 tisíc aktivních případů. Každý den je hlášen rekordní nárůst pozitivních testů. Jen za čtvrtek přibylo 1382 nakažených. Nemocnice se tak snaží šíření koronaviru zabránit omezováním návštěv. Hospitalizované osoby proto mohou navštívit jen dva lidé najednou a zároveň musí vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy