Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Pražské metro bude jezdit až za Prahu. Kam povede linka D?

Bude jezdit linka D až za Prahu?
Zdroj: novemetro.cz
Pražské metro by mohlo jezdit až za Prahu. Uvažuje se o tom, že se linka D prodlouží až do Jesenice u Prahy.

Novým pražským metrem D se možná svezete až za Prahu. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová chce metro protáhnout až do Jesenice. Je to prý jednoduší, než prodloužit tramvajovou trať.

Zatím je vše jenom vize, ale speciální pracovní skupina by měla začít brzy řešit, jak moc je tato představa reálná. Je to vůbec technicky proveditelné?

"Byl to jenom návrh. Nemáme k tomu žádné projekty, nemáme vyčíslení nákladů, nic. Jenom jsme se dohodli na tom, že o tom budeme uvažovat a že vytvoříme pracovní skupinu, kde budeme jak my, tak hlavní město Praha, a budeme se o tom bavit, zda je to schůdné,“ uvedla pro portál iDnes.cz hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Metro D by mělo pomoct trase C a trochu ji odlehčit. Má vést z krčského nádraží a Thomayerovy nemocnice přes Nové Dvory do Písnice. A odtud by právě měla pokračovat až do Jesenice u Prahy. S výstavbou chce Praha začít v roce 2018. Nejdříve budou vlaky jezdit bez zastávek, které budou ale postupně přidávány.

Související články

Další články