Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pražská školka se kompletně uzavírá: Už druhé dítě je pozitivní na koronavirus

Zdroj: MŠ Gagarinova
nákaza
V pořadí druhé dítě z mateřské školy v pražském Suchdole bylo pozitivně testováno na koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19. Hygienici se rozhodli pro uzavření celého objektu do 29. května. Děti, které přišly do tříd v pondělí ráno, si museli rodiče vyzvednout.

"Hygienická stanice mě informovala, že další z dětí bylo testováno pozitivně na covid-19," oznámil v pondělí ředitel školky Stanislav Zelený. Teď by podle hygieniků mělo dojít k tomu, že jednotlivé rodiny a zaměstnanci mateřské školy budou otestováni.

Děti, které přišly do školky v pondělí ráno, si musela rodina vyzvednout a vzít zpět domů. Ředitel školky v neděli na webových stránkách školky informoval o dobré zprávě, pět testovaných dětí koronavirus nemělo. U prvního se nákaza prokázala v pátek a celá třída musela do karantény. S druhým dítětem, které má nákazu, dochází k uzavření školky.

Dítě bylo ve školce od pondělí do středy, nemělo příznaky nákazy ani jiné nemoci. Rodiče dokonce předložili řediteli vyplněné čestné prohlášení. Podle ředitele byla dodržena ve školce všechna kritéria bezpečnosti a aktuální nařízení v rámci boje s koronavirem.

Ostatní děti se měly podle něj nechat testovat v neděli a pondělí, proto se mohou další případy prokázat ještě v úterý či ve středu

Související články

Další články