Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pražská plynárenská pomůže s dopravou po očkování seniorům nebo občanům se speciálními potřebami

Pražská plynárenská pomůže s dopravou po očkování seniorům nebo občanům se speciálními potřebami
Zdroj: Pražská plynárenská
Pomoc zahřeje

Pod hlavičkou motta Pomoc zahřeje přiloží společnost Pražská plynárenská ruku k dílu. Společnost pomůže při očkování v pražském O2 universu s dopravou seniorů nebo občanů se speciálními potřebami. Nabídne jim odvoz z Národního očkovacího centra zpět do místa svého bydliště. Prostory centra se od 3. května zpřístupnily v O2 universu registrovaným zájemcům o očkování proti covidu-19.

Pro ty, kteří nebydlí v blízkosti očkovacího centra a nemůže je doprovodit někdo z blízkých, může cesta domů po očkování představovat komplikaci. Pražská plynárenská proto nabídla k dispozici své vozy s ekologickým plynovým pohonem a zájemce bude zdarma rozvážet. To vše za dodržení přísných bezpečnostních opatření.

„Toto období je náročné pro všechny, ale zejména pro seniory a handicapované může být zvládání pandemické situace ještě obtížnější psychicky i fyzicky. V první fázi tedy nabídneme pomoc s odvozem domů jim, postupně bychom rádi rozšířili tuto službu i na další skupiny,“ vysvětluje Martin Pacovský, předseda představenstva společnosti Pražská plynárenská.

Speciálně proškolení řidiči

Řidiči, kteří budou přepravovat seniory, byli speciálně proškoleni a zónu mezi převáženými klienty a šoférem bude oddělovat hygienická zástěna. Vnitřní prostor vozidel byl celkově uzpůsoben tak, aby klientům v případě delší cesty zajistil veškerý komfort a zároveň bezpečnou přepravu do místa bydliště.

Kromě výpomoci s logistikou odvozu přispěje společnost také k plynulému chodu celého centra. Dva vyškolení asistenti budou mimo jiné pomáhat s koordinací tzv. pomalé fronty vyhrazené těm, kteří neměli přístup k elektronické registraci, osobám se sníženou mobilitou, cizincům nebo právě seniorům. Nabídnou také respirátory zajištěné Pražskou plynárenskou.

Podporu očkovacího centra vítá i Lenka Gutová, náměstkyně ředitele pro nelékařské zdravotnické profese a řízení kvality zdravotní péče Ústřední vojenské nemocnice, která celé očkovací centrum v O2 universu zastřešuje: „Při tak výjimečné situaci jako je zvládání pandemie, je každá forma podpory či pomoci velmi významná. Iniciativy kolegů z Pražské plynárenské si proto ceníme, protože mnohým ze seniorů jejich snaha zpříjemní celý den a celkově pozvedne dojem z návštěvy očkovacího centra. Dobročinné aktivity rovněž napomůžou k plynulejší organizaci celého očkování. Je vidět, že i společnosti mimo obor zdravotnictví se mohou do pomoci zapojit, stačí mít zkrátka správný nápad!“
Další články

Nejnovější kauzy