Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pražská kavárna obviněna z rasismu: Neobsluhují hnědé lidi, rozčiluje se herec

Pražská kavárna obviněna z rasismu: Neobsluhují hnědé lidi, rozčiluje se herec
Zdroj: Facebook
Rasismus
Indický herec a komik Vir Das na svém Twitteru obvinil pražskou kavárnu Café Café z rasismu. Při její návštěvě s rodiči byl obsluhou ignorován. Majitel podniku Richard Hrádek se herci omluvil a uvedl, že šlo o nedorozumění.

„V Praze jsme zamířili do Café Café. Ale neobsluhují tu hnědé lidi. Usadili jsme se a oni nás ignorovali. Šestkrát jsme je volali, ignorovali nás. Byl jsem tam s rodiči, odešli jsme,“ zveřejnil indický herec na svém twitteru.

Postoj personálu byl podle mladého herce, kterého sledují na youtube miliony lidí, více než jednoznačný. „Bylo to skoro až legrační,“ dodal Das. „Píšu to proto, že tu kavárnu někdo vlastní a ten někdo ty lidi zaměstnává. A měl by to vědět,“ upozornil.

Příspěvky na Twitteru vyvolaly lavinovou reakci uživatelů, kteří odsoudili její rasistické chování. Jinak populární pražská kavárna Café Café schytala silně negativní recenze.

„Na naší straně je pochybení, že si jich nikdo šest minut nevšiml,“ brání se majitel kavárny, který vyloučil rasistické chování.

Kavárny se lidé na sociálních sítích i zastávali. Gabbar Singh napsal: „Myslím, že předtím , než jsi začal s rasismem, měl sis popovídat s jejich vedením. V Praze jsem nedávno byl a lidé mi přišli vřelí a mnohem přátelštější než v jiných evropských městech.“

Nakonec se celá situace vyřešila telefonátem herce s majitelem, který tým Café Café pokáral a omluvil se za chování zaměstnanců, poslal herci dort a pozval ho znovu do své kavárny.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy