Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Prázdniny bez roušek: Podle ministra Vojtěcha je budeme moci odložit koncem června

Prázdniny bez roušek: Podle ministra Vojtěcha je budeme moci odložit koncem června
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Nošení roušek
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) si myslí, že roušky budeme moci ve vnitřních prostorách odložit na konci června. To se podle něj bude odvíjet od epidemiologické situace. Již od pondělí 25. května nebudou roušky povinné venku, pokud se bude člověk pohybovat jen se členy domácnosti či bude od ostatních ve vzdálenosti více než dva metry.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by Češi mohli odložit roušky ve vnitřních prostorách na konci června. "Předpokládáme, že do června by byly povinné ve vnitřních prostorech jako jsou třeba obchody, ale i v MHD. Pokud se bude situace zklidňovat, mohly by se roušky odložit na konci června," uvedl Vojtěch.

Jak už již dříve zmínil koordinátor ministrovy pracovní skupiny pro zmírňování ochranných opatření Ratislav Maďar, České republice pomohly koronavirovou epidemii zvládnout tři základní opatření, mezi nimiž je mytí rukou, zachovávání rozestupů mezi lidmi a právě nošení roušek.

Vláda zavedla nařízení zakrývání dýchacích cest 19. března. Lidé mohou využívat respirátor, roušku, ústenku, ale například i šálu nebo šátek, jež zabraňuje šíření kapének od nositele, před nakažením koronavirem však neochrání.

Pro nošení roušek platí samozřejmě i výjimky. Nosit ochranu dýchacích cest nemusí například děti v mateřských školách a dětských skupinách, řidiči veřejné dopravy v uzavřených kabinách, členové domácnosti jedoucí v jednom autě, autisté, děti do dvou let nebo za určitých podmínek umělci provádějící autorské dílo.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy