Zatímco voliči v řadě velkých měst nemají ani po volbách často jasno, kdo s kým a proti komu reálně stojí v boji o primátorský řetěz, Pražané podle všeho letos ani nemusejí k volbám.

Redakci eXtra stejně jako konkurenci v těchto týdnech zásobují různí našeptávači lecčím, ale když soudně oddělíme zrno od plev, vychází nám jako jedna z důvěryhodných tezí ta, podle které se třikrát tajně sešel současný primátor města Tomáš Hudeček s ministrem financí, hybatelem všeho dění v ANO a faktickým ředitelem státu Andrejem Babišem (60).

V Babišově restauraci Sokolovna v Průhonicích monitoruje od 20. června redakce eXtra prostřednictvím čtenářů a dalších obvykle mimořádně dobře informovaných zdrojů blízkých Babišovi minimálně tři údajné schůzky Hudečka a právě Babiše.

Hudeček, který nedávno čelil ostré kritice ohledně podivných šachů se svým vozovým parkem, shodou okolností potvrdil jednu schůzku s ministrem financí před pár hodinami portálu Echo24, ale snažil se ji bagatelizovat a tvrdí, že se netýkala povolebního rozložení sil na pražském magistrátu.

To přitom bylo zřejmě hlavním bodem jednání. Údajná předem domluvená koalice ANO a TOP 09, která Hudečkovi přes klesající preference Babišových věrných, de facto zajišťuje křeslo primátora na další čtyři roky.

Hudeček je legrační tím, jak sám sebe opakovaně v předvolební kampani i jejím zákulisí usvědčuje z pokrytectví.

Na straně jedné se prezentuje coby „pravdoláskař“ a pokračovatel myšlenek Václava Havla, což nejlépe demonstrují jeho populistické výroky k ruské ofenzivě na Ukrajině. Na straně druhé mu nevadí spojit se s pražskou šéfkou ANO Radmilou Kleslovou, donedávna členkou ČSSD a kontroverzní místostarostkou Prahy 10, která byla před listopadem ´89 příslušnicí komunistické rozvědky a je samozřejmě vedená ve svazcích Státní bezpečnosti.

Kleslová nebyla žádné ořezávátko, které by dnes mohlo tvrdit, že jen podepsalo vázací akt a nazdar bazar. Naopak, coby referentka zvláštní činné zálohy s krycím jménem Lia měla na starosti nábor nováčků a jejich výchovu pro špionáž.

Na novináře používá stejný argument jako Babiš, tvrdí, že je v evidenci rozvědky vedena mylně a nevědomě. O jejím charakteru svědčí také to, že ještě jako členka sociální demokracie vyhledávala pro ANO kádry pro komunální politiku a nepřijít na to novináři, je – v nadsázce řečeno – dvojí agentkou zřejmě dodnes.

Babiš, pod nímž bychom na primátora za ANO fakt letos kandidovat nechtěli, protože se primátorem nelze za jeho stranu stát, opět prokázal údajnou dohodou s Hudečkem mimořádnou prozíravost a odhodlání udělat cokoli proti zájmům Miroslava Kalouska.

Případná koalice s rozdělení sféry vlivu nad hlavním městem mezi ANO a TOP 09 by znemožnila Babišovu úhlavnímu nepříteli, exministru financí a šéfu poslanců „Topky“ Miroslavu Kalouskovi (53) Andreje Babiše v takové míře dál veřejně kritizovat.

Geniální Babiš tedy nemůže prohrát, nepočítáme-li komedii, ve které musí předstírat před svou „primátorkou“ Adrianou Krnáčovou, že bude po volbách kopat za ni, zatímco v reálu bude podle všeho kopat za všehoschopného chameleona Hudečka.