Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Pražáci se můžou těšit: Jejich milované náplavky čeká revitalizace!

Takhle to bude možná v budoucnu vypadat.
Zdroj: Petr Janda / brainwork
+ Další fotografie
Pražany i turisty tolik oblíbenou náplavku na Rašínově nábřeží čeká revitalizace. Prostory se tak přizpůsobí současným nárokům. Přibudou kavárny, galerie, ale i toalety a koše. Přitom zůstane původní atmosféra místa zachována.

„Náplavky měly v minulosti úplně jinou funkci, než jakou mají dnes, a musí se tomu i přizpůsobit. V letních měsících jsou kulturním a sociálním centrem města, a protože mi je tato myšlenka blízká, tak chci, abychom ji i z pozice města pomohli rozvíjet. V první fázi projde revitalizací náplavka na Rašínově nábřeží a následně budou pokračovat další náplavky," vysvětluje primátorka Adriana Krnáčová.

„Rekonstrukcí projdou jak jednotlivé kobky, tak ten přilehlý prostor. V kobkách by postupně měly vznikat výstavní prostory, kavárny, ale v té první fázi převážně veřejné toalety, protože těch je na náplavce zásadní nedostatek. Chci, aby se ten prostor zvedl jak esteticky, tak především funkčně, a proto plánujeme ještě letos Rašínovo nábřeží osadit novými lavicemi, které budou speciálně navrženy právě pro náplavky. Chceme také otestovat provoz chytrých odpadkových košů a osvětlení," dodává k plánu.

Na vizualizace vypracované od architekta Petra Jandy se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články